Pożegnali dwóch bolesławieckich strażaków

Pożegnali dwóch bolesławieckich strażaków
fot. Janusz Wilk, KP PSP Bolesławiec Komendant podziękował dwóm strażakom za kilkudziesięcioletnią służbę, a także przypomniał ich ścieżkę zawodową i podkreślił profesjonalną realizację zadań służbowych i zaangażowanie w reprezentowanie komendy we współzawodnictwie sportowym.
istotne.pl straż pożarna, andrzej śliwowski

28 stycznia, w czasie codziennie dokonywanej zmiany służby, w Komendzie Powiatowej PSP w Bolesławcu pożegnano dwóch strażaków, którzy zdecydowali się przejść na zaopatrzenie emerytalne.

Swoją ostatnią zmianę służby realizował kpt. Robert Mistal, kierownik sekcji kadrowo-organizacyjnej, oraz st. ogn. Paweł Nowak, starszy operator sprzętu specjalnego. – Dziękuję za kilkudziesięcioletnią służbę – powiedział brygadier Andrzej Śliwowski, komendant powiatowy PSP w Bolesławcu.

Szef bolesławieckiej straży pożarnej przypomniał ścieżkę zawodową ww. strażaków, a także podkreślił profesjonalną realizację zadań służbowych i zaangażowanie w reprezentowanie komendy we współzawodnictwie sportowym.

Kpt. Robert Mistal. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczynał od najniższego stanowiska – stażysty w służbie przygotowawczej. Następnie, nabywszy doświadczenia oraz ukończywszy Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, zajmował wyższe stanowiska służbowe. Przebył drogę od ratownika przez dowódcę sekcji, dyżurnego operacyjnego stanowiska kierowania – aż do kierownika sekcji w pionie kadrowym. Reprezentował tutejszą komendę w sporcie pożarniczym, ale największe sukcesy na arenie sportowej uzyskiwał w lekkoatletyce (mistrz województwa jeleniogórskiego w czwórboju lekkoatletycznym). Odznaczony brązowym Medalem za Długoletnią Służbę i brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

St. ogn. Paweł Nowak. Przez całą służbę zajmował stanowiska związane z funkcją kierowcy lub operatora sprzętu specjalnego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bolesławcu. Od 2013 roku był członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego i niejednokrotnie podejmował działania ratownicze zarówno na terenie powiatu, jak i całego woj. dolnośląskiego. Będąc odpowiedzialnym za utrzymanie w gotowości operacyjnej jednego z podstawowych pojazdów komendy, wykazywał się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu mechaniki pojazdów. Jego pasją – poza pożarnictwem – jest piłka nożna, dlatego przez wiele lat reprezentował bolesławiecką komendę w zawodach sportowych strażaków PSP w halowej piłce nożnej. Odznaczony brązową odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.