Policjant na wolnym pomógł zatrzymać agresywnego złodzieja w innym powiecie

Butelki z alkoholem
fot. freeimages.com (Lotus Head) Mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Teraz grozić mu może kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 alkohol, policja, miasto zgorzelec

Reklama

Gdy policjant z Wydziału Prewencji KPP w Zgorzelcu – w czasie wolnym od służby – był w jednym z lubańskich sklepów, zauważył, że ochroniarz szarpie się z jakimś mężczyzną. Nie zastanawiając się ani chwili, ruszył temu pierwszemu na pomoc.

Jak się później okazało, 26-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ukradł dwie butelki alkoholu. Kiedy jeden z pracowników ochrony próbował go zatrzymać, ten, chcąc się uwolnić, chciał uderzyć go skradzionym mieniem w głowę.

W tym czasie w atak na pracownika ochrony włączył się kolega złodzieja. Na szczęście szybka reakcja zgorzeleckiego policjanta oraz drugiego pracownika ochrony przyczyniły się do ujęcia agresywnego 26-latka. (Trwają czynności zmierzające do zatrzymania wspólnika podejrzanego).

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 26-latka na dwa miesiące. Teraz grozić mu może kara od roku do nawet dziesięciu lat odsiadki.

Reklama