Zgorzeleccy strażacy najlepsi w plażówce

Zgorzeleccy strażacy najlepsi w plażówce
fot. KP PSP Bolesławiec Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Siatkówce Plażowej po raz czwarty rozegrano w Bolesławcu.
istotne.pl straż pożarna, siatkówka

Zgodnie z „Kalendarzem imprez sportowych inicjowanych przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu w 2019 roku”, w dniach 16–17 sierpnia 2019 na obiektach Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR przy ul. Spacerowej w Bolesławcu przeprowadzono VII Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej. (Trzy pierwsze edycje organizowane były w Miliczu, a od 2016 roku mistrzostwa w „plażówce” organizowane są w Bolesławcu).

Mł. bryg. Piotr Pilarczyk, zastępca komendanta powiatowego PSP w Bolesławcu:

Czteroletnie doświadczenie przekonuje, że dwudniowa formuła zawodów jest trafnym rozwiązaniem. Sprawdził się też pomysł rozgrywania zawodów w trakcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Jest to formuła atrakcyjna dla zawodników: możliwość uczestniczenia w kiermaszach ceramicznych i atrakcjach kulturalnych organizowanych w mieście, a także dodatkowa promocja dla „Miasta Ceramiki”.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego przystąpiło 17 par zgłoszonych przez komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. W sumie w zawodach uczestniczyli przedstawiciele 10 jednostek organizacyjnych PSP województwa dolnośląskiego: KM PSP w Wrocławiu (2 pary), Jeleniej Górze (2 pary), KP PSP w Górze, Lwówku Śląskim, Świdnicy, Miliczu, Oleśnicy, Zgorzelcu (2 pary), Trzebnicy i Bolesławca (4 pary), a także jedna para połączonych sił strażackich z Bolesławca i Góry – nazwana „Bolesławiec górą” – co jak się później okazało, było prawdą, tylko… wymagało odwrócenia tabeli wyników.

Zawody otworzył dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Adam Konieczny w asyście współorganizatorów: komendanta powiatowego PSP w Bolesławcu bryg. Andrzeja Śliwowskiego i dyrektora MOSiR-u Jacka Dudyńskiego.

W finale spotkały się pary ze Zgorzelca i Wrocławia. Mistrzostwo – z wynikiem 2:0 (21:18, 21:19) – wywalczyli Łukasz Mesjasz i Szymon Szklarz ze zgorzeleckiej komendy. Warto dodać, że jeszcze niedawno Łukasz Mesjasz był zawodnikiem drugoligowej drużyny siatkarskiej BTS Bolesławiec.

Końcowa kolejność miejsc w mistrzostwach:
1. KP PSP w Zgorzelcu (para A)
2. KM PSP we Wrocławiu (para B)
3. KP PSP w Miliczu
4. KM PSP we Wrocławiu (para A)
5.-6. KP PSP w Górze (para A), KP PSP w Świdnicy)
7.-8. KP PSP w Bolesławcu (para A), KP PSP w Bolesławcu (para C)
9.-12. KP PSP w Bolesławcu (para B), KP PSP w Bolesławcu (para D), KM PSP w Jeleniej Górze (para A), KP PSP w Trzebnicy
13.-16. KP PSP w Oleśnicy, KP PSP w Zgorzelcu (para B),), KP PSP w Lwówku Śl., KM PSP w Jeleniej Górze (para B)
17. KP PSP w Bolesławcu/KP PSP w Górze.

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów oraz nagród dokonali prezydenta Miasta Bolesławiec Piotr Roman oraz bryg. Andrzej Śliwowski.

W ramach uatrakcyjnienia zawodów przeprowadzono dodatkowe konkursy z nagrodami:

  • „zagrywka na celność” – trafienie w końcową linię
  • „trudna zagrywka” – piłka musi zahaczyć o górna taśmę siatki i spaść na boisko.

Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu:

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zawodów, a także podmiotom wspierającym, dzięki którym wszyscy zawodnicy wyjechali z Bolesławca obdarowani pamiątkowymi koszulkami i ceramiką.

Zawody zostały dofinansowane przez Gminę Miejską Bolesławiec, a wsparcia udzielili jeszcze:

  • Ceramika Artystyczna z Bolesławca
  • Serwis-Pak z Bolesławca
  • Ceramika ANDY z Tomaszowa Bolesławieckiego
  • Fit Style Zone z Bolesławca
  • Muzyczne Radio.