Muzeum prezentuje prace Wiesławy Goryczki

Muzeum prezentuje prace Wiesławy Goryczki
fot. Muzeum Ceramiki Artystka tworzy w technice olejnej i akrylowej. Jej wystawa w Muzeum Ceramiki otwarta jest do 8 maja.
istotne.pl wystawa, muzeum ceramiki

Wiesława Marianna Goryczka urodziła się Rzerzęczycach koło Częstochowy. Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Radomsku, następnie Studium Nauczycielskie w Legnicy. W latach 1978-82 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na wydziale wychowania plastycznego, gdzie uzyskała dyplom.

Swoją pracę pedagogiczną rozpoczęła w szkolnictwie podstawowym, potem pracowała w szkołach średnich. W latach 1973-83 w Zespole Szkół Zawodowych w Bolesławcu na kierunku zdobnik Ceramiki. Od 1983 roku prowadziła pracownię plastyczną w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu, równolegle ucząc reklamy w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.

W roku 1977 otrzymała nagrodę III stopnia Ministra Oświaty i Wychowania. W 1988 roku uzyskała Drugi Stopień Specjalizacji Zawodowej w zakresie nauczania plastyki. W tym samym roku odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi za 20-letnią wyróżniającą pracę pedagogiczną.

Tworzy w technice olejnej, akrylowej, rysuje, projektuje wnętrza. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Australii oraz w ODN w Jeleniej Górze, Legnicy, Radomiu, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Wystawa "Natura z wyobraźnią" jest prezentowana w Muzeum Ceramiki w Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14 w Bolesławcu w dniach od 12 kwietnia do 8 maja.