Kradli prąd w Bolesławcu. Może im grozić do pięciu lat odsiadki

Kradli prąd w Bolesławcu. Może im grozić do pięciu lat odsiadki
fot. KMP Legnica Nielegalne przyłącza to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i zdrowia osób mieszkających w danym budynku. Wszelka manipulacja wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, co może skutkować pożarem bądź porażeniem – ostrzegają mundurowi z KPP.
istotne.pl policja, prąd

– Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, którzy na co dzień zajmują się przestępczością gospodarczą, ustalili, że na terenie miasta, w dwóch punktach mieszkalnych, dochodzi do nielegalnego podłączenia prądu z pominięciem układu pomiarowego – mówi sierżant sztab. Marta Kubiak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. – Natychmiastowe czynności podjęte z przedstawicielami firmy energetycznej potwierdziły sytuację. Nielegalna instalacja elektryczna została zlikwidowana, a wobec sprawców wszczęto postępowania karne.

Jeden z podejrzanych, 64-letni mężczyzna, poinformował mundurowych, że z nielegalnego prądu korzystał od około 6 miesięcy. Teraz złodzieje prądu będą musieli zapłacić kilka tysięcy złotych.

Na tym jednak nie koniec. Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu:

Kradzież prądu jest przestępstwem i zagrożona jest karą do 5 lat pozbawiania wolności. Warto też wspomnieć, że nielegalne przyłącza to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i zdrowia osób mieszkających w danym budynku.

Wszelka manipulacja wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, co może skutkować pożarem bądź porażeniem.