Medycy wojskowi z Bolesławca walczą z koronawirusem

Medycy wojskowi z Bolesławca walczą z koronawirusem
fot. st. szer. Paweł Ostrowski, st. szer. Łukasz Walkowiak Ratownicy medyczni z Grupy Ewakuacji Medycznej 23 pułku artylerii od 1 maja wspierają działania 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w walce z przeciwnikiem, jakim jest koronawirus COVID-19.
istotne.pl wojsko, 23śpa, koronawirus

– W związku z utrzymującym się zagrożeniem SARS-CoV-2 na terenie Polski wykwalifikowani żołnierze, w składzie: ratownik medyczny i kierowca z sanitarką, wydzieleni zostali do wsparcia działań w walce z COVID-19. Żołnierze realizują zadania w zakresie pobierania wymazów oraz ewakuacji medycznej personelu i pensjonariuszy z dziesięciu Domów Pomocy Społecznej zlokalizowanych na obszarze województwa dolnośląskiego – mówi kpt. Agnieszka Kozik z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Zadania te realizowane są z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. – Każdorazowo po zakończeniu realizacji zadań zespół przemieszcza się w wyznaczony rejon celem przeprowadzenia zabiegu dekontaminacji sprzętu wojskowego oraz zdania kombinezonów do kontenerów – zaznacza st. szer. Paweł Ostrowski.