Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez pogranicznika po służbie

Strażnicy graniczni
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej/ii Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, będąc po służbie, udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy.
istotne.pl 183 alkohol, policja, straż graniczna, miasto zgorzelec

Reklama

Do zdarzenia doszło 14 czerwca, około godz. 14:45. – Uwagę funkcjonariusza Straży Granicznej zwrócił samochód osobowy marki Citroen C4, który wymusił na nim nagłe hamowanie, wjeżdżając na sąsiedni pas ruchu. Funkcjonariusz zawrócił i pojechał za citroenem, który poruszał się „wężykiem” ulicami Pieńska – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

I dodaje:

Kierowca citroena wielokrotnie wjeżdżał na chodnik: zarówno z prawej, jak i z lewej strony jezdni. W pewnym momencie, jadąc chodnikiem, prawie potrącił idącą nim dziewczynkę, która w ostatnim momencie odskoczyła na trawnik. Auto nagle zatrzymało się w osiedlowej uliczce.

Funkcjonariusz wykorzystał ten moment i natychmiast podbiegł do pojazdu. Okazało się, że kierowca samochodu jest kompletnie pijany. Strażnik graniczny wyjął kluczyki ze stacyjki, nakazał mężczyźnie zostać w aucie i powiadomił policję. (Do przyjazdu patrolu kierowca próbował wielokrotnie wyjść z citroena, szarpał funkcjonariusza i starał się uciec).

Piratem okazał się 64-letni mieszkaniec Pieńska. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą mundurowi z komisariatu w Pieńsku.

Przypomnijmy. Za jazdę po pijanemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama