Nowogrodziecki diler wpadł z metamfetaminą. Grozi mu do 10 lat odsiadki

Nowogrodziecki diler wpadł z metamfetaminą. Grozi mu do 10 lat odsiadki
fot. KWP Wrocław Policjanci z Dolnego Śląska kolejny raz zatrzymali przestępców narkotykowych w naszym województwie. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
istotne.pl policja, narkotyki

– W podobnym czasie mundurowi z Bolesławca, Oławy, Trzebnicy czy Legnicy udaremnili handel środkami zakazanymi ustawą, zlikwidowali nielegalną plantację i zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki – wylicza asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Asp. szt. M. Kaleta:

Zabezpieczone środki odurzające w postaci 100 porcji handlowych metamfetaminy i zebrany materiał dowodowy potwierdziły podejrzenia mundurowych. 23-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec nie tylko posiadał środki odurzające, ale także nimi handlował.

Zaś funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach, pełniąc nocną służbę, kontrolowali piwnice w blokach mieszkalnych. W jednej z nich, na korytarzu, zauważyli światło. Postanowili sprawdzić to miejsce. Zauważyli siedzącego na podłodze mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się bardzo nerwowo zachowywać.

Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic. – Policjanci szybko ujawnili powód niepokoju mężczyzny – mówi asp. szt. Monika Kaleta. – Funkcjonariusze znaleźli przy nim 10 woreczków strunowych z białym proszkiem. Po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina. Z zabezpieczonej ilości tych zakazanych prawem środków można byłoby uzyskać ponad 400 porcji handlowych tego narkotyku. Policjanci sprawdzają obecnie, czy mężczyzna nie trudnił się sprzedażą tych środków.

I dodaje:

Podobne ustalenia będą musieli wykonać kryminalni z komendy w Trzebnicy, gdzie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Policjanci u 20-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego znaleźli susz roślinny. Przeprowadzona analiza testerami wykazała, że zabezpieczony susz to marihuana.

W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym na jego posesję przyjechał drugi mężczyzna, w wieku 41 lat, znany również policjantom z działalności przestępczej związanej z narkotykami. Sprawdzenie jego osoby i zajmowanych przez niego pomieszczeń doprowadziło do ujawnienia kolejnych narkotyków w postaci marihuany. Łącznie na czarny rynek nie trafi blisko 500 porcji tych środków.

Natomiast praca operacyjna policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 27-letniego mieszkańca tego miasta. Mundurowi uzyskali informację, że legniczanin w swoim mieszkaniu prowadzi profesjonalną uprawę marihuany.

Informacje potwierdziły się. Policjantka: – Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli namiot wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do uprawy znajdujących się w nim roślin. Ponadto w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili susz marihuany. Na czarny rynek tym razem nie trafi ponad 600 porcji tego narkotyku.

KWP Wrocław:

To kolejne działania dolnośląskich policjantów ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej w naszym województwie. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Za posiadanie środków odurzających czy substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel takimi środkami zwiększa karę do 10 lat więzienia. Policjanci wciąż pracują przy tych sprawach, by ustalić jak najwięcej szczegółów.