SPEED zatrzymała prawa jazdy kolejnym piratom

SPEED zatrzymała prawa jazdy kolejnym piratom
fot. freeimages.com (Janderson Araujo) Jeden z kierowców przekroczył dozwoloną prędkość aż o 78 km/h.
istotne.pl policja, pirat drogowy

W ciągu zaledwie jednego dnia czwórka kierowców straciła prawo jazdy na trzy miesiące. To efekt działań mundurowych z Bolesławca i Zgorzelca w ramach wojewódzkiej grupy SPEED.

Najszybciej jechał 37-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego; w terenie zabudowanym pędził 128 km/h. Drugi zatrzymany kierowca to 58-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Kolejni dwaj piraci to: 46-letni mieszkaniec Brzegu i 18-letni mieszkaniec Bolesławca. Obaj kierujący zasuwali w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

Cała czwórka straciła prawo jazdy na 3 miesięcy oraz dostała mandaty i punkty karne.

Policja:

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na 3 miesiące. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta.

Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy.

I dodaje:

Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.