Drużyna radnych powiatu zdobyła Mistrzostwo Polski

Drużyna radnych powiatu zdobyła Mistrzostwo Polski
fot. Rzecznik Starosty Reprezentacja radnych powiatu bolesławieckiego odniosła znaczący sukces w halowej piłce nożnej. Na początku kwietnia radni zdobyli Mistrzostwo Polski Samorządowców.
istotne.pl piłka halowa

Mistrzostwa Polski Samorządowców rozegrano w Wolsztynie. Brało w nich udział 27 najlepszych drużyn radnych z całego kraju. "Po mistrzostwach Dolnego Śląska w Środzie Śląskiej, w których zajęliśmy pierwsze miejsce, do Wolsztyna pojechaliśmy z nastawieniem, że łatwo nie oddamy swojej skóry" mówi Wiesław Słobodzian, członek zarządu powiatu oraz kierownik piłkarskiej drużyny. "Liczyliśmy na to, że zajmiemy w turnieju wysokie miejsce. Ale niewielu z nas się podziewało, że zostaniemy mistrzami kraju" dodaje Wiesław Słobodzian.

Przełomowymi meczami w drodze do finału, były spotkania z Iławą (eliminacje), Strzelinem (1/8 fianłu) i Krotoszynem (1/4 finału). O ile z pierwszym i drugim przeciwnikiem udało się bolesławianom wygrać (z Iławą 5:0, a z Strzelinem 1:0), to mecz z zawodnikami z Krotoszyna rozpoczął się dla naszych samorządowców bardzo pechowo. Na 5 minut przed zakończeniem spotkania bolesławianie przegrywali 2:0. Jednak wiara w sukces i przyspieszenie gry sprawiły, że po bramkach Aleksandra Wisa i Zbigniewa Skwarka radni naszego powiatu doprowadzili do remisu.

O wyniku spotkania miały zdecydować rzuty karne. Nasza drużyna wykonała je bezbłędnie. Natomiast strzały krotoszynian w bardzo dobrym stylu wybronił Piotr Hodowany. "Po tym meczu wiedzieliśmy już, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym zespołem mistrzostw" mówi starosta Krzysztof Konopka. "Dlatego w półfinale pokonaliśmy bez problemu ubiegłorocznego mistrza zespół z Wielunia 2:0, a w finale pokonaliśmy Warszawę także 2:0" dodaje bolesławiecki starosta.

Komplementów nowym Mistrzom Polski nie szczędzili kibice i uczestnicy wolsztyńskich zawodów. "Zgodnie z opiniami licznych obserwatorów meczów, w tym zawodników innych drużyn, byliśmy drużyną, która zagrała najlepiej, pokazując jednocześnie najbardziej dojrzały futbol halowy" powiedział po finałowym meczu szczęśliwy napastnik bolesławian, Janusz Kozioł.