Bolesławieccy artylerzyści: szkolenie specjalistyczne w Hucie Stalowa Wola

Bolesławieccy artylerzyści: szkolenie specjalistyczne w Hucie Stalowa Wola
fot. mjr Remigiusz Kwieciński 22 czerwca funkcyjni obsady etatowej dywizjonowego modułu ogniowego REGINA z 23 pułku artylerii rozpoczęli szkolenie specjalistyczne w Hucie Stalowa Wola.
istotne.pl wojsko, 23śpa

Przez najbliższe kilka tygodni artylerzyści 2 dywizjonu artylerii samobieżnej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu zostaną przeszkoleni z budowy i obsługi 155-mm samobieżnych haubic KRAB, wozów dowodzenia i amunicyjnych, a także warsztatu remontu uzbrojenia i elektroniki.

– Pod nadzorem instruktorów i specjalistów z Huty Stalowa Wola oraz przedstawicieli WB Electronics i JELCZ poznają tajniki i możliwości nowego sprzętu, a także zasady jego obsługiwania – mówi mjr Remigiusz Kwieciński z 23 ŚPA. – Kluczowym elementem szkolenia będzie również przygotowanie dowódców do realizacji zadań w Zautomatyzowanym Zestawie Kierowania Ogniem TOPAZ, a w końcowym etapie szkolenia realizacja zadań ogniowych na nowym sprzęcie.

W inauguracji szkolenia uczestniczył pełniący obowiązki dowódcy 23 pułku artylerii ppłk Marek Wasielewski i dowódca 2 dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk Jacek Jackowski, którzy zapoznali się jego przebiegiem. Wizyta stanowiła okazję do omówienia dalszej współpracy ze specjalistami HSW w zakresie szkolenia i wymiany doświadczeń z użytkowania nowego sprzętu, który pod koniec roku wejdzie na wyposażenie 23 pułku artylerii z Bolesławca.