SPEED zatrzymała recydywistę ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania

Auto
fot. KPP Zgorzelec 27-letniemu mężczyźnie, który kierował pod wpływem środków psychotropowych, grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, miasto zgorzelec

Reklama

Zgorzeleccy policjanci z grupy SPEED na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd ma założone tablice rejestracyjne od innego samochodu i został skradziony z terenu powiatu lubańskiego – mówi podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. – Natomiast 27-letni kierujący poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania przez władze niemieckie.

Co więcej, kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte przez starostę zgorzeleckiego uprawnienia do kierowania.

Mało tego, okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego prowadził samochód, będąc pod wpływem środków psychotropowych. (Policjanci postanowili go przebadać narkotesterem, bo podejrzany dziwnie się zachowywał).

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty. Trafił już do aresztu. Jako że jest recydywistą, grozić mu może od trzech miesięcy do nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Reklama