Gmina Osiecznica: Akcja sadzenia drzew z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Gmina Osiecznica: Akcja sadzenia drzew z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości
fot. Gmina Osiecznica Celem akcji było upamiętnienie osób oraz uczczenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską w 1918 roku – czytamy na stronie Gminy Osiecznica.
istotne.pl historia, rocznica, las, gmina osiecznica, nadleśnictwo świętoszów

Akcja sadzenia lasu 100-lecia Odzyskania Niepodległości miała miejsce 26 października.

Na zaproszenie Nadleśnictwa Świętoszów w przedsięwzięciu wzięli udział wójt Waldemar Nalazek wraz z pracownikami Urzędu Gminy i szefem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Osiecznicy.

Jak czytamy na facebookowym profilu Gminy Osiecznica:

Celem akcji było upamiętnienie osób oraz uczczenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską w 1918 roku. Tego rodzaju patriotyczne przedsięwzięcia mają wspólnotowy charakter, mają na celu ochronę środowiska oraz dbanie o czystość powietrza.

Samorządowcy dodają:

Posadzony wspólnie las będzie żywym pomnikiem upamiętniającym tę szczególną dla historii Polski rocznicę. Miejsce sadzenia lasu zostało wybrane nieprzypadkowo – to teren leśny położony w pobliżu Świętoszowa, chętnie odwiedzany przez mieszkańców i gości. W jego sąsiedztwie znajdują się zarówno ścieżki edukacyjne, jak i szlaki rowerowe.