Artylerzyści pamiętali o zmarłych kolegach i żołnierzach poległych na wojnie

Artylerzyści pamiętali o zmarłych kolegach i żołnierzach poległych na wojnie
fot. 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu W przeddzień Wszystkich Świętych żołnierze 23 Śląskiego Pułku Artylerii odwiedzili groby swoich zmarłych kolegów oraz mogiły żołnierzy poległych na wojennych frontach.
istotne.pl wojsko, 23śpa, wszystkich świętych

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny skłaniają ku wspomnieniom o żołnierzach, których już nie ma w Naszych szeregach. To także okazania do wyrażenia szacunku tym wszystkim, którzy wykonując żołnierskie obowiązki, oddali życie w imię najwyższych wartości, wolności i niepodległości.

W ramach akcji „Żołnierska pamięć” w przeddzień Święta delegacje artylerzystów zapaliły znicze pod pomnikami upamiętniającymi bohaterów poległych za Ojczyznę, na grobach zmarłych żołnierzy 23 pułku artylerii rozsianych na terenie garnizonu bolesławieckiego, a także pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi poległym i zmarłym żołnierzom 23 Śląskiej Brygady Artylerii i jej historycznym poprzednikom: 5 Brygady Artylerii, 11 pułku przeciwlotniczego, 18 Brygady Artylerii i 18 pułku rakiet oraz 62 kompanii.

Kpt. Remigiusz Kwieciński:

„Kto żyje w pamięci innych ten nie umarł, lecz tylko się oddalił”. W tym dniu szczególnie wspominamy naszych zmarłych kolegów, którzy odeszli na „wieczną wartę”.

Cześć Ich pamięci!