Promocja wyjątkowej książki w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Promocja wyjątkowej książki w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy
fot. KD Na zaproszenie Józefy i Marka Witasów do Bolesławca przyjedzie Jan A. Choroszy, autor opracowania „Ojcze nasz – nasz”.
istotne.pl literatura, księgarnia agora, witas, jan a. choroszy

Z inicjatywy właścicieli księgarni Agora w sobotę 28 lutego w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu odbędzie się spotkanie z dr. Janem A. Choroszym, edytorem, pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz autorem opracowania „Ojcze nasz – nasz. Przekłady, parafrazy i inne literackie opracowania Modlitwy Pańskiej”.

W książce zgromadzono 499 tekstów (przekładów, parafraz i trawestacji modlitwy), ponad 40 melodii do pieśni i przeszło 200 ilustracji. „Modlitwa Pańska, zwana też pacierzem, wiodła i wiedzie własny żywot w kulturze, naznaczony historią i polityką, teologią i ideologią, powagą i śmiechem, wiarą i bluźnierstwem, nadzieją i rozpaczą, pobożnością i nienawiścią. Jej dzieje wciąż krzyżują się i splatają z ludzkim doświadczeniem, z losem indywidualnym i zbiorowym, z życiem i śmiercią. [...] Zbiór Ojcze nasz – nasz daje rozległy obraz tego, jak – ciągle nie stawszy się ciałem – słowo Jezusa zamieszkało między nami” (z noty wydawcy).

Jan A. ChoroszyJan A. Choroszyfot. ze zbiorów Jana A. Choroszego

Choroszemu towarzyszyć będzie prof. Stanisław Bereś z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie uświetni występ Marka Pilcha (organy) i Marii Zygmaniak-Lesiak (sopran), którzy wykonają polskie pieśni ojczenaszowe z XVI-XIX w.

Początek o 19:00.

(informacja ii)