Kolejny hipermarket otwarto w Bolesławcu

Kaufland
fot. istotne.pl Bolesławianie mogą robić zakupy w kolejnym markecie. Sieć Kaufland otworzyła swój sklep przy ulicy Kościuszki.
istotne.pl 0 market, kaufland, supermarket

Reklama

Przy ulicy Kościuszki otwarto kolejny market. Tym razem w Bolesławcu wybudowano Kaufland. Budowa hipermarketu rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. We wtorek (24 lutego) sklep rozpoczął działalność. Według nieoficjalnych informacji market ma około 4 tys. m2 powierzchni. Do dyspozycji klientów jest 12 kas i pasaż handlowy (m.in. z kantorem wymiany walut, sklepem mięsnym, sklepem obuwniczym i sklepem z pieczywem). Przed Kauflandem znajduje się około 120 miejsc parkingowych.

Budowa hipermarketuBudowa hipermarketufot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

W dniu otwarcia w sklepie panował duży ruch. Niemal wszystkie miejsca parkingowe były zajęte. Do sklepu przyszło też wiele starszych osób, skuszonych niskimi cenami z gazetek promocyjnych. Część z osób przyszła do marketu tylko pooglądać i porównać ceny. Część pojawiła się z ciekawości. Jednak nie było już takiego „zakupowego szaleństwa” jak przy otwarciu poprzednich marketów.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
Pasaż handlowy w KauflandziePasaż handlowy w Kauflandziefot. Marcin Zabawa

Czy bolesławianie polubią nowy sklep? Czy ceny będą niższe niż u konkurencji? Czy liczba marketów spożywczych w naszym mieście jest już wystarczająca?

(informacja MZ)

Reklama