Powstał nowy klub sportowy BKS Bobrzanie Bolesławiec

Powstał nowy klub sportowy BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS BKS Bolesławiec i MKS Bobrzanie Bolesławiec połączyły się w jeden klub. BKS Bobrzanie Bolesławiec ma być jednym silnym piłkarskim klubem w mieście. Władze miasta obiecały finansowe wsparcie.
istotne.pl bks bolesławiec

We wtorek w klubie Pegaz obyły nadzwyczajne zebrania członków i sympatyków klubów BKS Bolesławiec i MKS Bobrzanie Bolesławiec. Oprócz piłkarzy, działaczy, sympatyków i członków zarządów w zebraniach uczestniczyli Andrzej Kowal – Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze oraz Prezydent Bolesławca Piotr Roman. Jako pierwsi spotkali się członkowie i sympatycy klubu BKS Bolesławiec. Zarząd BKS przedstawił sprawozdanie z dotychczasowej działalności klubu i otrzymał absolutorium.

Zbigniew Laska, Jarosław Molenda i Henryk SzewcZbigniew Laska, Jarosław Molenda i Henryk Szewcfot. Marcin Zabawa

Nowemu klubowi pomoże miasto

Zdecydowano o rozwiązaniu Stowarzyszenia BKS i połączeniu się z klubem MKS Bobrzanie Bolesławiec. Na decyzje o rozwiązaniu BKS Bolesławiec i połączeniu się z Bobrzanami wpłynęły głównie sugestie Prezydenta Miasta, który nie widział sensu w finansowaniu dwóch drużyn seniorów, w dwóch różnych klubach sportowych.

Członkowie i sympatycy BKS BolesławiecCzłonkowie i sympatycy BKS Bolesławiecfot. Marcin Zabawa
Członkowie Zarządu BKS w czasie głosowaniaCzłonkowie Zarządu BKS w czasie głosowaniafot. Marcin Zabawa

Prezydent obiecał, że miasto wesprze nowy klub. BKS nie posiadał wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, tym samym nie mógł korzystać z przywilejów jakie posiada organizacja pożytku publicznego (możliwość przekazania przez osoby fizyczne 1% podatku dochodowego). Nowy klub będzie organizacją pożytku publicznego.

Nowy zarząd i ambitne plany

We wtorek powołano także skład nowego zarządu klubu BKS Bobrzanie Bolesławiec. W skład nowego zarządu weszli: Edward Spraski, Janusz Baranowski, Józef Pokładek, Henryk Szewc, Damian Sawczak, Bartosz Kubica i Dariusz Wojtowicz.

Członkowie i sympatycy MKS Bobrzanie BolesławiecCzłonkowie i sympatycy MKS Bobrzanie Bolesławiecfot. Marcin Zabawa

Zarząd nie wybrał jeszcze prezesa. Do ustalenia pozostało jeszcze wiele spraw. Jedną z nich są barwy klubowe (obecne logo, prezentowane przez Boleslawiec.org jest tymczasowe). Plany związane z nowym klubem są ambitne. Wsparcie miasta i sponsorów ma wpłynąć na podniesienie poziomu piłki nożnej w Bolesławcu. W nowym klubie będą grały dwie drużyny seniorów, pierwsza w IV lidze, druga w lidze okręgowej. Pierwsza drużyna ma w przyszłym sezonie walczyć o awans do III ligi. W klubie będzie także trenowało 8 zespołów (młodzieżowych i dziecięcych).

Czonkowie i sympatycy BKS w czasie zebraniaCzonkowie i sympatycy BKS w czasie zebraniafot. Marcin Zabawa

(informacja i zdjęcia MZ)