Wieczór Wzruszeń odbył się w Brzeźniku

Wieczór Wzruszeń odbył się w Brzeźniku
fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie Występ Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka” i zupełnie nowa interpretacja bajki o Czerwonym Kapturku – to tylko niektóre atrakcje Wieczoru Wzruszeń, który odbył się w Brzeźniku.
istotne.pl koncert, jutrzenka, wieczór, gokis bolesławiec

W poniedziałek 21 stycznia w sali gimnastycznej w Brzeźniku odbył się Wieczór Wzruszeń, zorganizowany z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza zgromadziła tak wielu widzów, że zabrakło miejsc siedzących. Wszystko za sprawą obecności całych rodzin i mieszkańców nie tylko Brzeźnika. Oryginalnym pomysłem było ulokowanie sceny na środku sali, widzów natomiast rozmieszczono dookoła.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie
fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Najpierw zaprezentowali się najmłodsi, którzy wygłaszali z pamięci teksty literackie i pokazali swoje umiejętności taneczne. Po nich na scenie wystąpiło Koło Artystyczne, prowadzone przez Krystynę Grelę. Dużej części publiczności Wieczoru Wzruszeń bajka o Czerwonym Kapturku mogłaby kojarzyć się ze zgoła mało przyjemnymi przeżyciami babci, dlatego też zaprezentowano zupełnie inną wersję tej znanej opowieści. W interpretacji Koła Artystycznego wilk spotkał w lesie Czerwone Kapturki z różnych stron świata. Każda z nich szła do babci (do końca nie było wiadomo, czy do tej samej). Nastąpiło zderzenie różnych kultur, a zakłopotanie wilka było jedynym (chwilowym) zmartwieniem publiczności. Na szczęście bajka skończyła się dobrze i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie
fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Po niebanalnej interpretacji bajki w sali nastąpiła zmiana oświetlenia. Przy blasku świec i migających lampek choinkowych widzowie wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek. Publiczność, zachęcona przez dzieci, włączyła się do wspólnego śpiewania.

Po kilkuminutowej przerwie wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać kolęd i innych utworów w wykonaniu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Wiele babć i dziadków razem z zespołem odśpiewało – jak się okazało, doskonale znane – pieśni chorwackie.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Organizatorem Wieczoru Wzruszeń była Szkoła Podstawowa w Brzeźniku oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

(informacja GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie/GA)

Zobacz także

GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie