Piłkarska gala „Mistrzowie Dzieciom” odbyła się w Nowogrodźcu

Piłkarska gala „Mistrzowie Dzieciom” odbyła się w Nowogrodźcu
fot. Marcin Zabawa W Nowogrodźcu odbyła się piłkarska gala „Mistrzowie Dzieciom”. Pokazowy turniej z udziałem piłkarzy Mistrza Polski – Zagłębia Lubin poprzedziły turnieje piłkarskie chłopców z roczników 1997-98 oraz 1993-94.
istotne.pl nowogrodziec, gala, turniej, zagłębie lubin, damian sawczak

W sobotę w Bolesławcu i Nowogrodźcu odbyły się mecze turniejowe halowej piłki nożnej dla chłopców z roczników 1997-98 oraz 1993-94. W sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu rywalizował rocznik 1997-98. Puchar Organizatorów Gali wywalczyła drużyna Olimpijczyka Wałbrzych. Drugie miejsce zajął zespół UKS Kusy Bolesławiec. Trzecia lokata przypadła w udziale drużynie Gol Jelenia Góra I. Kolejne miejsca zajęły: Górnik Polkowice, Gol Jelenia Góra II oraz Olimpijczyk Wałbrzych II.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

W sali sportowej przy Gimnazjum w Nowogrodźcu swoje mecze rozgrywały drużyny z roczników 1993-94. Młodzi piłkarze rywalizowali w dwóch grupach. W finale spotkały się drużyny Zagłębia Lubin i Górnika Wałbrzych. Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowogrodziec wywalczyła drużyna Zagłębia Lubin, pokonując piłkarzy Górnika Wałbrzych 1:0. Trzecie miejsce zajął Górnik Polkowice. Polkowiczanie wygrali z zespołem z Nowogrodźca (3:0), który ostatecznie uplasował się na miejscu czwartym.

fot. Gerard Augustyn
fot. Marcin Zabawa

Po zakończeniu turnieju nastąpiła dekoracja zwycięzców. Imprezę prowadził Damian Sawczak, jeden z organizatorów gali. Młodzi piłkarze otrzymali medale, dyplomy i puchary z rąk obecnych na gali piłkarzy Mistrza Polski – Zagłębia Lubin, burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha, Dariusza Wojtowicza, organizatora imprezy, oraz Izy, wokalistki z zespołu Sumptuastic. Ponadto publiczność miała okazję obejrzeć występy cheerleaderek z grupy Inna Show, które na co dzień występują na meczach koszykarzy Turowa Zgorzelec.

fot. Marcin Zabawa

Galę zakończył pokazowy turniej o puchar firmy Artez. Wielką wolę walki w turnieju zaprezentowały drużyny organizatorów i przyjaciół oraz radnych Powiatu Bolesławieckiego. Organizatorom udało się nawet strzelić honorową bramkę piłkarzom Zagłębia Lubin. Mistrzowie Polski jednak po raz kolejny udowodnili swoją klasę, wysoko wygrywając oba mecze i tym samym zdobywając puchar firmy Artez. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna radnych, którzy pokonali zespół organizatorów i przyjaciół 3:2.

fot. Marcin Zabawa

Gmina Nowogrodziec przeznaczyła na zorganizowanie gali niewielkie środki z własnego budżetu. Jak przyznaje Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca, to świetna promocja dla miasta. „Nie ukrywam, że ten wymiar jest bardzo ważny, ale nie mniej ważne jest to, co proponujemy naszej młodzieży: to, że mogą grać, rywalizować z czołówką polskiej piłki nożnej – z Zagłębiem Lubin czy Górnikiem Polkowice”. Zdaniem burmistrza, gala ma duże szanse zagościć na stałe w kalendarzu nowogrodzieckich imprez.

fot. Gerard Augustyn

„Cieszę się bardzo, że przyjechałem tu z młodszym rocznikiem i że wygrali ten turniej, tym bardziej iż rozstaję się z tą młodzieżą, bo obecnie, od kilku meczów, pracuję z młodą ekstraklasą w Zagłębiu” mówi Andrzej Turkowski, od wielu lat związany z Zagłębiem Lubin. Przyjazd do Nowogrodźca miał dla legendarnego piłkarza i trenera lubinian również wymiar sentymentalny. „To jest mój region, pochodzę z Lubania Śląskiego. Kiedyś nawet przyjeżdżałem tutaj, gdy jako młody chłopiec grałem w lidze okręgowej. Jednak nigdy nie byliśmy na turnieju w Nowogrodźcu, bo nie było hali” dodaje trener.

fot. Marcin Zabawa

„Imprezę uważam za bardzo udaną” zaznacza Damian Sawczak. – „Piłkarska gala cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgromadziła ponad 200 młodych piłkarzy z różnych klubów. Chłopcy byli zadowoleni z uczestnictwa w turnieju. Dużym przeżyciem dla nich była możliwość spotkania się z piłkarzami Mistrza Polski – Zagłębia Lubin. Turniej miał wymiar międzynarodowy. Szacujemy, że przez cały dzień przez salę sportową w Nowogrodźcu przewinęło się około tysiąca osób. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować wydarzenie, które goście określili mianem imprezy z rozmachem”.

Drużyna Zagłębia LubinDrużyna Zagłębia Lubinfot. Gerard Augustyn
fot. Marcin Zabawa

Organizatorzy piłkarskiej gali „Mistrzowie Dzieciom” – Damian Sawczak, Dariusz Wojtowicz i Zbigniew Szewczyk – dziękują wszystkim, dzięki którym impreza się odbyła. Szczególne podziękowania organizatorzy składają Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowogrodziec – Robertowi Relichowi, dyrekcji Gimnazjum w Nowogrodźcu, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu oraz Adrianowi Bernackiemu, koordynatorowi bolesławieckiej części rozgrywek.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Gala nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania sponsorów. Organizatorzy dziękują: firmie Artez, firmie ogólnobudowlanej Kazimierza Zarównego, bankowi BZWBK, firmie Rutpol i Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura”. Impreza odbyła się pod patronatem Telewizji Lokalnej „Azart-Sat” i portalu Boleslawiec.org.

(informacja GA/MZ)