Gimnazjum w Nowogrodźcu organizuje koncert charytatywny

Magda Szymula i Adrianna Trębacz z Gimnazjum w Nowogrodźcu
fot. Marcin Zabawa Uczniowie i nauczyciele nowogrodzieckiego gimnazjum prowadzą akcję charytatywną pod hasłem „Dar serca”. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie jednej z uczennic szkoły.
istotne.pl 0 nowogrodziec, koncert, choroba, aukcja

Reklama

U Emilii, uczennicy Gimnazjum w Nowogrodźcu, chorobę nowotworową wykryto pod koniec ubiegłego roku. W tej chwili ani uczniowie, ani nauczyciele nowogrodzieckiej szkoły nie mają z dziewczynką kontaktu. Nie może spotykać się z innymi. Jest leczona chemioterapią. Niemniej, jak zaznacza Alicja Krawczyk, opiekun samorządu szkolnego i inicjatorka akcji charytatywnej, „z tego, co mama Emilii mi przekazała, rokowania są dobre”.

O pomyśle zorganizowania przedsięwzięcia pani Alicja mówi bezpretensjonalnie: „Postanowiliśmy po prostu pomóc”. Pomoc ta jest ważna także dlatego, że rodzina chorej dziewczynki do zamożnych nie należy. A w przypadku choroby nowotworowej – każda suma może się przydać. „Mam nadzieję, że uda nam się uzyskać kwotę, która pomoże w leczeniu Emilii. Każda złotówka na pewno zostanie wykorzystana w odpowiedni sposób” zapewnia Alicja Krawczyk.

W akcję charytatywną na rzecz dziewczynki włączyło się wiele osób, m.in. uczniowie Gimnazjum w Nowogrodźcu. „To nasza koleżanka. Każdego z nas mogłoby to spotkać” tłumaczy Magda Szymula, gimnazjalistka. „Emilię znałyśmy z widzenia. Byłyśmy na cześć. Jak z każdym w naszej szkole” dodaje Adrianna Trębacz, uczennica nowogrodzieckiego gimnazjum. Obie dziewczyny bardzo zaangażowały się w akcję ratowania Emilii. „Wszyscy chcą jej pomóc” przekonują.

fot. Marcin Zabawa

Od poniedziałku w szkole sprzedawane są cegiełki i wypieki własnej roboty. „Każdy ma możliwość spróbowania ciasta upieczonego przez panią dyrektor albo przez panią od chemii” uśmiecha się Alicja Krawczyk. Ponadto w gimnazjum zorganizowany zostanie bal karnawałowy dla Emilii. „Sporo pieniążków udało się zebrać w czasie spotkania z rodzicami” dodaje pani Alicja. Wsparcie obiecał też proboszcz tutejszej parafii.

Zwieńczeniem charytatywnego przedsięwzięcia będzie koncert, który odbędzie się 3 lutego w nowogrodzieckim Domu Strażaka. Tego wieczora zagra kilka lokalnych zespołów. Największą gwiazdą koncertu będzie doskonale znana – nie tylko bolesławianom – znakomita grupa The Twisters. Ale fani nieco innych brzmień też znajdą coś dla siebie. Między 18:00 a 20:00 w Domu Strażaka będą mogli bawić się na dyskotece, którą poprowadzą DJ-e z radia Party. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie Emilii. Wszyscy wykonawcy zrezygnowali bowiem z honorariów.

Co więcej, podczas lutowego koncertu odbędzie się aukcja prac namalowanych przez uczniów szkoły. Będzie też loteria fantowa. Organizatorom do tej pory udało się zebrać 300 fantów od firm i osób prywatnych. Wkrótce ruszy też konto, na które będzie można wpłacać pieniądze na leczenie chorej dziewczynki. „Miejmy nadzieję, że niedługo Emilia do nas wróci” mówi Alicja Krawczyk.

(informacja GA)

Reklama