MDK zaprasza do udziału w literackim projekcie „Nasze miejsca”

Pióro ptaka
fot. sxc.hu Młodzieżowy Dom Kultury zachęca do zaprezentowania własnych wspomnień o Bolesławcu lub jego okolicach. Projekt „Nasze miejsca” adresowany jest do wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Prace można nadsyłać do 30 listopada.
istotne.pl 0 projekt, konkurs, literatura, mdk bolesławiec

Reklama

Jeżeli spacerując ulicami naszego miasta lub pobliskiej miejscowości, mijasz miejsca nieodparcie kojarzące Ci się z dzieciństwem, miejsca szczególne, przywołujące wydarzenia sprzed lat (wielu lub niewielu) – podziel się z innymi tym, co dla Ciebie miłe, cenne; co chciałbyś ocalić od zapomnienia.

Czas zmienia znane nam okolice. Pozostają jednak drobne ślady minionych dni – to rozpoznawane przez Ciebie i wyłącznie Tobie znane miejsca z Twojej przeszłości. Chcemy nanieść na mapę naszego miasta i pobliskich miejscowości siatkę wspomnień ich mieszkańców; nadać bardzo osobiste znaczenie tej przestrzeni.

Ta szczególna mapa, wzbogacona o Twoje wspomnienia, pozwoli zachować dla przyszłych pokoleń istotne szczegóły, które współtworzą klimat znanych nam ulic, szkolnych boisk, miejskiego lasku czy nadrzecznych łąk. Pozwoli ocalić ulotne emocje, krótkie chwile i drobne wydarzenia, które kształtują nasze życie w naszych miejscach.

Zapraszamy zatem do udziału w szczególnym przedsięwzięciu – projekcie pod nazwą „Nasze Miejsca”, adresowanym do wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu: bez względu na to, ile mają lat i jak długo zamieszkiwali te tereny.

Chętni do zaprezentowania własnych wspomnień i refleksji proszeni są o uczynienie tego w literackiej formie – prozą (tekst do trzech stron standardowego wydruku w formacie A4). Prace nadsyłać można do 30 listopada 2007 roku na adres: Warsztaty Literackie, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Grunwaldzka 5, 59-700 Bolesławiec.

Do tekstów prosimy dołączyć krótką informację o autorze (imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy); prosimy także o podanie wieku i skreślenie kilku słów o sobie. Wybrane prace ukażą się drukiem w publikacji przygotowanej przez Warsztaty Literackie MDK, której prezentacja odbędzie się w drugiej połowie grudnia br.

Młodzieżowy Dom Kultury w ramach projektu „Nasze Miejsca” zaprasza również wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez pracownie plastyczne MDK (witraż, grafika, ceramika), oraz do włączenia się w działania pracowni wokalnej, która przygotowuje świąteczny koncert kolęd. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Organizacji MDK, pod numerem telefonu 075 644 65 66.

Projekt Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu dofinansowany został w ramach Rządowego Programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie.

(informacja MDK/GA)

Reklama