Prace Zbigniewa Jujki prezentuje Muzeum Ceramiki

Prace Zbigniewa Jujki prezentuje Muzeum Ceramiki
fot. www Inaugurując nowy rok Muzeum Ceramiki szczególnie poleca i zaprasza na wystawę, której autorem jest Zbigniew Jujka, związany z Gdańskiem znany rysownik i karykaturzysta.
istotne.pl muzeum ceramiki

Rysunki satyryczne Zbigniewa Jujki bawią już kilka pokoleń Polaków, nie tylko w wielu czasopismach, ale także kilkudziesięciu albumach, książkach i podręcznikach, które ilustrował. Charakterystyczna kreska, dowcipne komentarze, bohaterowie, którzy u Jujki są zazwyczaj zwykłymi "szarymi" obywatelami uwikłanymi w codzienność, niepozbawioną ironii i głupoty – sprawiają, że twórczość gdańskiego artysty jest rozpoznawalna i ceniona nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

Brak opisuBrak opisufot. www
Brak opisuBrak opisufot. www

Prezentowana w Muzeum wystawa obejmuje najnowsze prace artysty, powstałe w większości z okazji 25-letniej przyjaźni artysty z NSZZ "Solidarność", której plonem był wydany w 2005 roku rocznicowy tomik rysunków pt. "Wspólnym wysiłkiem". Warto więc zobaczyć najnowszą historię Polski dowcipnie zinterpretowaną "piórkiem i słowem". Będzie też okazja by osobiście poznać twórcę, który nosi miano artysty, który najdoskonalej i najwytrwalej wyśmiewa nasze narodowe wady. Zbigniew Jujka przyjął zaproszenie na spotkanie i będzie gościem Muzeum 20 stycznia (piątek) o 17:00 w budynku przy ul. Mickiewicza 13.