T92, Daybreak, Izmair i Lux In Tenebris zagrali w Pegazie

T92, Daybreak, Izmair i Lux In Tenebris zagrali w Pegazie
fot. B.org W koncercie wzięli udział bolesławiecka grupa T92 oraz lubańskie zespoły Daybreak, Izmair i Lux in Tenebris.
istotne.pl koncert, in

Kilka minut po godzinie osiemnastej na scenę weszła grupa T92, dobrze znana bolesławieckiej publiczności. Występowała między innymi podczas ubiegłorocznego przeglądu Rock Blok w BOK oraz finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzi ludzie zaprezentowali kilkanaście własnych utworów.

Po przerwie technicznej wystąpił lubański Daybreak, grajacy muzykę Hard Core. Utwory były szybkie i skoczne. Publiczność zareagowała bardzo żywiołowo, pod sceną zgromadziła się spora grupa tańczących ludzi. Po Daybreak zagrał Izmair. Zespół ten zagrał w finale ubiegłorocznego przeglądu Rock Blok w BOK. Muzykę, którą wykonuje zespół, ciężko jest jednoznacznie sklasyfikować. Stanowi ona mieszankę takich gatunków jak black metal, gotyk czy progressive, a całość otoczona jest doskonałym, mrocznym klimatem.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Jako ostatni zagrał zespół Lux in Tenebris. W grupie był basista, koncertujący razem z Izmairem. Lubańskie zespoły zagrały w Bolesławcu w ramach Black Generation Festiwal 2006. Swoje utwory dedykowały pamięci zmarłego niedawno gitarzysty zespołu Daybreak.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Piątkowe Spotkania Muzyczne w Bolesławieckim Ośrodku Kultury mają nabrać rozpędu i odbywać się co tydzień. Ich organizacją zajmować się będzie Daniel Gancarczyk z BOK. W najbliższej przyszłości zagrają między innymi Niebo i Lusz, laureaci przeglądu Rock Blok w BOK.