Wykorzystał skradzioną kartę płatniczą co najmniej 6 razy

Chip karta kredytowa
fot. freeimages.com (Nimalan Tharmalingam) Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież oraz o kradzież z włamaniem.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto jelenia góra

Reklama

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 17-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież oraz o kradzież z włamaniem.

Podejrzany 1 grudnia ubiegłego roku na jednej z ulic w Jeleniej Górze, wykorzystując nieuwagę właściciela, z otwartego samochodu ukradł nawigację oraz portfel wraz z dokumentami i kartami płatniczymi.

Jedną kartę 17-latek podarował swojemu koledze. Okazało się, że obydwaj co najmniej sześć razy posłużyli się skradzionymi kartami i zapłacili nimi zbliżeniowo za zakupy w jeleniogórskich sklepach. Łączne straty pokrzywdzonego wynoszą kilkaset złotych.

Pokrzywdzony o kradzieży mienia, w tym kart płatniczych, powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie monitoringu wytypowali i zatrzymali osoby podejrzewane o te czyny. Kolega 17-latka został zatrzymany przez policjantów kilka dni wcześniej.

Teraz jeleniogórzaninowi grozi do 10 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama