25-latek uciekał przed policją skradzionym w Niemczech Audi. Doprowadził do kolizji z kilkoma autami

25-latek uciekał przed policją skradzionym w Niemczech Audi. Doprowadził do kolizji z kilkoma autami
fot. freeimages.com (4seasons) Wspólne działania pościgowe policjantów ze Zgorzelca, Bolesławca i Legnicy doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny, który podejrzany jest o kradzież samochodu na terenie Niemiec.
istotne.pl policja, pościg

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Zgorzelcu i Bolesławcu oraz Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25-letniego mężczyznę, który kierował samochodem skradzionym na terenie Niemiec.

Policjanci ze Zgorzelca w trakcie prowadzonych działań, mając podejrzenie, że Audi A6 może być skradzione, chcieli zatrzymać pojazd do kontroli. Mimo wyraźnych znaków i sygnałów samochód nie zatrzymał się. Kierujący w trakcie ucieczki wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość i spychał inne pojazdy z jezdni. Prowadzący auto, łamiąc przepisy ruchu drogowego, uciekał przed interweniującymi policjantami w kierunku Legnicy, dodatkowo powodując jeszcze kolizje z kilkoma innymi samochodami.

Wspólne działania blokadowe i pościgowe funkcjonariuszy ruchu drogowego ze Zgorzelca, Legnicy i Bolesławca doprowadziły do zatrzymania kierowcy. Okazało się, że wcześniejsze podejrzenia mundurowych były trafne: Audi A6 zostało skradzione na terenie Niemiec. Kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec Legnicy, który prawdopodobnie prowadził auto pod wpływem środków odurzających. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

KWP Wrocław/ii