Wyniki gminnego konkursu na stół wielkanocny

Wyniki gminnego konkursu na stół wielkanocny
fot. Gmina Bolesławiec Pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnika Górnego, które pokonało KGW Łaziska i KGW Kraśnik Dolny.
istotne.pl konkurs, święta, gmina bolesławiec, koło gospodyń wiejskich

Kolejna edycja Konkursu na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne i Najpiękniejsze Kompozycje Wielkanocne odbyła się w sobotę, 12 marca, w Bożejowicach. Potrawy oceniała komisja konkursowa w składzie Grażyna Wężyk, Mariola Korczowska oraz Zdzisława i Ryszard Miziniakowie. Pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnika Górnego, które pokonało KGW Łaziska i KGW Kraśnik Dolny.

Wszysycy uczestnicy otrzymali z marszałka województwa dyplomy oraz ceramiczne upominki. Natomiast zwycięzcy wygrali nowe sprzęty do swoich kuchni.

Nagrodzone zostały także wielkanocne palmy. Za najpiękniejsze uznano te z Kraśnika Dolnego, Bożejowic-Rakowic, Jurkowa, Szczytnicy i Łazisk. Srebro przypadło pracom z Iwin, Czernej, Nowych Jaroszowic, Wykrot i Ocic, a brąz – przedstawicielom z Tomaszowa Bolesławieckiego, Ławszowej, Zebrzydowej, Kraśnika Górnego, Żeliszowa i Suszek.

Specjalne podziękowania powędrowały do gospodarzy, czyli Koła Gospodyń Wiejskich z Żeliszowa, które przygotowało tegoroczną edycję Konkursu.

Gmina Bolesławiec / ii