Nowe zajęcia z Czesławem Matyjewiczem w BOK-MCC

Nowe zajęcia z Czesławem Matyjewiczem w BOK-MCC
fot. GA Interesujesz się rysunkiem i pragniesz rozwijać swój talent? Mamy ofertę, która może Cię zainteresować.
istotne.pl czesław matyjewicz, bok - mcc

Zapraszamy do nowopowstałej pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki na bezpłatne warsztaty plastyczne „Rysunek z natury i z wyobraźni”, które poprowadzi znany i ceniony bolesławiecki artysta Czesław Matyjewicz.

Zajęcia adresowane są do osób dorosłych oraz do młodzieży przygotowującej się na studia artystyczne. W programie warsztatów rysowanie na zadany temat, rysunek portretowy, rysunek aktu i martwa natura. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w godz. 15:00-17:00 w pracowni plastycznej BOK-MCC na Placu Piłsudskiego 1c. Zapisy na zajęcia 3 i 10 listopada w godzinach zajęć.

Czesław Matyjewicz od stycznia 2015 roku prowadzi zajęcia w pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC „Rzeźba i okolice – projektowanie i realizacje rzeźbiarskie”. Zajęcia odbywają się w niedzielę w godz. 15:00-17-00.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Czesław Matyjewicz ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie ASP), Wydział Rzeźby we Wrocławiu. Po odbyciu studiów pełnił funkcję asystenta na Wydziale Rzeźby tejże uczelni. W latach 90. zajmował się pracami kamieniarsko – konserwatorskimi, początkowo w Pracowni Konserwacji Zabytków, a następnie w firmie „GROSSULAR”, której był współzałożycielem. Brał udział w renowacji wystroju kamieniarskiego kaplicy Edyty Stein. W latach 1995 – 2005 prowadził pracownię rzeźby i rysunku w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. W tym czasie pełnił również funkcję komisarza dziecięco-młodzieżowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich. Wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Bolesławcu (BOK-MCC, Muzeum Ceramiki), Bolkowie (Zamek), Česki Krumlov, Kliczkowie (Zamek), Krakowie (Bunkier Sztuki), Książu (Galeria Zamkowa), Legnicy (BWA), Poznaniu (Zamek), Warszawie (Ośrodek Kultury „Ochota”), Wrocławiu (Ossolineum, Ratusz), Praha (Instytut Kultury Polskiej), Dresden, Berlin (Polonia Haus), Nowogrodźcu (Gminne Centrum Kultury i Sportu), Parzycach (Dom Pracy Twórczej), Zgorzelcu (Dom Kultury).