ZSB: Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów

ZSB: Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów
fot. ZSB Bolesławiec W Zespole Szkół Budowlanych, z okazji Dnia Budowlańca, odbył się konkurs matematyczny dla gimnazjalistów z naszego powiatu.
istotne.pl 0 konkurs, matematyka, g1 bolesławiec

Reklama

Rywalizowało ze sobą sześć trzyosobowych zespołów, reprezentujących Gimnazjum w Osiecznicy, GS nr 1 i GS nr 4 w Bolesławcu. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami tekstowymi i z zagadkami matematycznymi. Zwycięzcą okazała się ekipa z bolesławieckiego GS nr 1, drugie miejsce przypadło drużynie z Osiecznicy, a trzecią lokatę zajął drugi zespół GS nr 1.

Zdobywcy pierwszego miejsca w nagrodę otrzymali zaproszenie na pizzę do restauracji El Pablo. Drugą nagrodą były bilety do kina na dowolny film 3D, trzecie miejsce premiowane było biletami na seans w technologii tradycyjnej. Nagrodę pocieszenia za zajęcie czwartego miejsca – dwugodzinne karnety do Parku Wodnego „Orka” – zdobył zespół GS nr 4 w Bolesławcu.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu gimnazjaliści odbyli krótką wycieczkę po „budowlance”. Tutaj, pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, mieli szansę zapoznać się z kierunkami kształcenia w technikum, zadać pytania dotyczące poszczególnych specjalności, zwiedzić sale lekcyjne i warsztaty oraz własnoręcznie wypróbować część sprzętów i urządzeń, na których szkolą się uczniowie ZSB.

ZSB Bolesławiec/ii

Reklama