Pora na zmiany

Pora na zmiany
fot. whitepress.pl Jesteś mieszkańcem średniej wielkości miasta i codziennie coraz bardziej masz dosyć swojego życia? Fantastycznie, ten tekst jest właśnie dla ciebie! Wszystko co musisz zrobić by zmienić jakość swojego życia to wykonać kilka prostych kroków.
istotne.pl wakacje, samolot

Po pierwsze: Określ swoje potrzeby. Jeśli czujesz, że monotonia dnia codziennego powoli wpędza cię w depresję, to znaczy, że to ostatnia chwila by zmienić coś w swoim życiu. Potrzebujesz odmiany czy tylko chwilowego odpoczynku? Marazm jest twoim wrogiem, nie pozwól by Cię pokonał.

Po drugie: Jeśli masz ochotę na małą przerwę od codzienności, to doprawdy nie musisz sięgać po alkohol by fundować sobie „przerwę w życiorysie”. Są inne metody, nie rujnujące zdrowia i nie pozostawiające kaca, zarówno w sensie fizycznym jak i moralnym. Czy na pewno spróbowałeś w życiu wszystkiego?

Po trzecie: Zastanów się, czy nie masz ochoty zmienić otoczenia. Dziewięć na dziesięć osób odpowiada na to pytanie twierdząco. Dlaczego? Ano dlatego, że praktycznie każdy lubi odpoczywać w innym miejscu niż mieszka i pracuje. To czego najbardziej potrzebujemy by wypocząć to odmiana, oderwanie od codzienności.

Po czwarte: Przemyśl czy nie masz ochoty na odpoczynek w miejscu bardzo odległym od miejsca zamieszkania. Sto kilometrów to mało, nadal będziesz czuć się jak w domu. No i szef może w każdej chwili wezwać cię do pracy. A co powiesz na tysiąc? Daleko? Podróż będzie trwała zbyt długo? Nie dla samolotu. Zacznij mierzyć odległość w godzinach nie kilometrach.

Po piąte: Bilety lotnicze nie są tak drogie jakby się mogło wydawać. Nie musisz latać klasą biznesową, w ekonomicznej też można spędzić podróż całkiem przyjemnie. Nieprawdą jest, że stewardesa przyniesie ci zimną kawę bez cukru, ktoś ci głupot naopowiadał, a ty głupio wierzysz. I nawet masz szansę załapać się na obiad w cenie biletu. Na darmowe drinki oczywiście też.

Po szóste: Jeśli piąte cię nie przekonało to znaczy, że nie znasz portalu Sky4Fly oferującego tanie bilety lotnicze praktycznie do dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Wstydź się. Gdzie indziej znajdziesz tak tanie bilety w tak prosty sposób? Praktycznie wszystko możesz sobie wyklikać.

Po siódme: Pora na konkrety – dokąd chcesz lecieć, kiedy i z kim. Oczywiście, że im dalej tym drożej, ale metropolie całe Europy są dostępne już za kilkaset złotych. To mniej więcej tyle ile zostawiasz przy cotygodniowych zakupach w hipermarkecie. Daj sobie szansę, raz wydaj te pieniądze na własne przyjemności, nie bój się, przez tydzień z głodu nie umrzesz.

Po ósme: Gratulacje, właśnie zamówiłeś pierwsze bilety na portalu Sky4Fly. Podróż z przyjaciółmi to dobry wybór, na pewno będziecie się świetnie bawić. No i widzisz, wcale nie bolało. Teraz zastanów się co chcesz ze sobą zabrać. Nie zapomnij o aparacie fotograficznym, fotki z podróży będą ci przypominały o dniu, w którym postanowiłeś coś zrobić ze swoim życiem.

Po dziewiąte: Nawet nie próbuj się wycofywać. To dobry czas na zmiany w twoim życiu. Zrobiłeś pierwszy krok, teraz trzeba iść za ciosem.

Nie trzeba mieć wypchanego portfela ani siedmiocyfrowej kwoty na koncie, by choć trochę zmienić swoje życie. Wszystko co jest do tego potrzebne to odwaga i determinacja w dążeniu do celu. Jeśli tego nie zabraknie reszta okaże się dziecinną igraszką.