Gminna Gala Mistrzów Sportu

Gminna Gala Mistrzów Sportu
fot. Gmina Bolesławiec W Domu Ludowym w Ocicach odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Wójt Gminy Andrzej Dutkowski nagrodził tych, którzy odnosili w ubiegłym roku szkolnym laury w zawodach sportowych.
istotne.pl gmina, ocice, andrzej dutkowski

Dwudziestu dziewięciu uczniów szkół gminnych i miejskich, zamieszkujących na terenie gminy Bolesławiec nagrodzono statuetkami, certyfikatami i nagrodami finansowymi. Honorowymi gośćmi uroczystości byli zawodnicy Zagłębia Lubin.

– Gala Mistrzów Sportu to uroczystość, podczas której pragniemy powiedzieć głośne dziękuje tej młodzieży, która swoimi sukcesami przyczynia się do promocji naszej gminy – mówił Andrzej Dutkowski. – To także czas, by pogratulować ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom i trenerom. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy mówić o takich sukcesach.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie Mateusz Majszczyk i Dominik Wroński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Martyna Matyjewicz i Sandra Flis ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Iga Kędzierska ze Szkoły Podstawowej nr 4. Następnie wyróżniono uczniów szkół gminnych Kacpra Deka, Juliana Trochanowskiego i Wiktorię Pisarską ze Szkoły Podstawowej w Trzebieniu, Piotra Skibę, Kamila Herbuta, Magdalenę Sondaj, Kamila Skibę i Ewelinę Kuklę z Brzeźnika oraz Rafała Ciaciek ze Szkoły Podstawowej w Ocicach.

Gimnazjum Samorządowe nr 1 reprezentowali Natalia Regińska, Sylwia Jaźwicz, Wojciech Mocny, Marcela Dominika Chlastawa, Karolina Zatylna i Eryka Janiec, a Gimnazjum Samorządowe nr 2 Radosław Wąsik, Kamila Turek, Klaudia Miżdal, Zuzanna Lewandowska i Martyna Wolak. Z I Prywatnego Gimnazjum nagroda trafiła do Magdaleny Przystarz.

Na sam koniec uhonorowano tych, z największymi osiągnięciami: Izabelę Tkaczyk z II Prywatnego Gimnazjum oraz braci Patryka i Jakuba Patreuhów z I Prywatnego Gimnazjum.
Galę Mistrzów Sportu umiliły artystyczne występy uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach.

Redakcja portalu i gazety istotne.pl gratuluje dzieciom i młodzieży.