Klaudia Pyrz i Mateusz Jankiewicz laureatami konkursu „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

Klaudia Pyrz i Mateusz Jankiewicz laureatami konkursu „W trosce o nasze bezpieczeństwo”
fot. Powiat Bolesławiecki To już kolejne wojewódzkie eliminacje konkursu plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Komisja wyłoniła 20 spośród ok. 600 nadesłanych prac.

W najlepszej dwudziestce znalazły się dwie prace z powiatu bolesławieckiego: Klaudii Pyrz ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Mateusza Jankiewicza z Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu. Wyróżnione dzieła zostaną wysłane do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i wezmą udział w ostatnim etapie konkursu.

W piątek 24 czerwca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki i komendant powiatowy Grzegorz Kocon wręczyli nagrody laureatom, dla których przewidziano też dodatkową atrakcję – wypróbowali sprzęt strażacki.

– Konkurs ma na celu zainteresowanie problemem, uświadomienie, co może się stać, gdy nie przestrzega się podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków, ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych – podkreślają organizatorzy. – Poprzez sztukę można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu.

Powiat Bolesławiecki/ii