Plan drogowy Powiatu Bolesławieckiego

Plan drogowy Powiatu Bolesławieckiego
fot. Powiat Bolesławiecki Wielki plan drogowy Powiatu Bolesławieckiego zaczyna się powoli realizować – czytamy na stronie Powiatu Bolesławieckiego.
istotne.pl inwestycja

Jedna z trzech tzw. schetynówek, o które stara się samorząd, już oficjalnie otrzymała dofinansowanie. Będzie to kontynuacja remontu drogi 2272 oraz jakościowej zmiany w gminie Gromadka. Zostanie wyremontowanych kolejnych 11 kilometrów drogi, która prowadzi z Bolesławca aż do granic powiatu polkowickiego.

– Wójt Dariusz Pawliszczy dał 2 miliony, my dołożyliśmy 600 tys. zł, a wielkim dobrodziejstwem tego programu jest to, że udało nam się tę kwotę podwoić i za 5 milionów 200 tys. dokończymy tę bardzo ważną inwestycję dla Gminy Gromadka i Powiatu Bolesławieckiego. Kończymy tę realizację w czwartej „schetynówce” – mówi starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski.

– Powiat stara się też o pieniądze na „schetynówkę” w gminie Bolesławiec i są jeszcze spore szanse, że droga biegnąca od granic powiatu lwóweckiego do drogi krajowej 94 zostanie dofinansowana w podobnej kwocie – zaznacza wicestarosta Marian Haniszewski.

Natomiast rok 2016 zapowiada się wyjątkowo, ponieważ Powiat w porozumieniu z Gminą Osiecznica stara się o remont najważniejszej drogi w tej gminie 2271D razem z dwoma mostami. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, byłaby to pierwsza tak duża drogowa inwestycja w Powiecie, przekraczająca 26 milionów zł.

– Pieniądze nie są wartością samą w sobie. Ważne jest to, że wyremontowalibyśmy 23 kilometry drogi i przy okazji dwa mosty – podkreśla starosta.

Powiat Bolesławiecki/ii