Odebrali nie swoją paczkę od kuriera. Oszuści w rękach policji

Paczka
fot. freeimages.com (tony clough) Policjanci z Wydziału Prewencji lubińskiej policji zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy odebrali od kuriera nie swoją paczkę. Za oszustwo grozi im do 8 lat więzienia.
istotne.pl 0 policja, oszustwo, kurier, szlachetna paczka, miasto lubin

Reklama

12 lipca kurier jednej z firm podjechał pod blok, w którym miał zamieszkiwać adresat przesyłki. Wziął paczkę i ruszył w kierunku mieszkania, do którego miała być dostarczona. Przed klatką zastał dwóch mężczyzn. Ci oświadczyli, że właśnie do nich należy zamówiony towar. Kurier, nie sprawdzając tożsamości oszustów, po potwierdzeniu odbioru wręczył paczkę i odjechał.

Po kilkunastu minutach do kuriera zadzwoniła kobieta z pytaniem o przesyłkę, na którą w dalszym ciągu czekała. Dostawca poinformował, że paczkę już odebrał jej mąż. Ale gdy został przez dzwoniącą poinformowany, że z całą pewnością nikt z jej rodziny nie odbierał od niego przesyłki, zorientował się, że został oszukany, i zawiadomił policję.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 39 lat. Obaj są mieszkańcami Lubina. Zdążyli już sprzedać nie swoje mienie. Teraz zatrzymanym przez policję oszustom może grozić do 8 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama