Festyn rodzinny odbył się w Golnicach

Festyn rodzinny odbył się w Golnicach
fot. GOKiS w Bolesławcu Mecz piłki nożnej pomiędzy dwoma oryginalnie wyglądającymi drużynami, koncerty i Ryszard Adam Gruchawka czytający swoje bajki – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały mieszkańców naszego powiatu podczas festynu rodzinnego w Golnicach.
istotne.pl 0 festyn, koncert, golnice, w, ryszard gruchawka, gokis bolesławiec, bolesławiec

Festyn odbył się w niedzielę 17 maja. Na scenie zaprezentowali się wokaliści: Natalia Żebrowska z Bolesławca (wykonała utwory z repertuaru Anny Jantar i Anny Wyszkoni), Alicja Kołacz z Golnic, Joanna Stec z Kraśnika Górnego i Dawid Rajfur z Kraśnika Dolnego (zaśpiewał ballady grupy Pectus i Andrzeja Piasecznego). Powodów do narzekań nie mogli mieć także miłośnicy folkloru. W Golnicach wystąpił Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa.

fot. GOKiS w Bolesławcu

Nie zabrakło też sportowych emocji. Rozegrano m.in. Bieg o Puchar Sołtysa Golnic. Salwy śmiechu wywołał mecz pomiędzy dwoma oryginalnie wyglądającymi drużynami: Pandemią i Kwiatem Golnic. Spotkanie wygrali ci drudzy.

Zespół PandemiaZespół Pandemiafot. GOKiS w Bolesławcu
Kwiat Golnic pokonał Pandemię 1:0Kwiat Golnic pokonał Pandemię 1:0fot. GOKiS w Bolesławcu
Nie zabrakło też sportowych emocjiNie zabrakło też sportowych emocjifot. GOKiS w Bolesławcu

Podczas festynu swoje bajki czytał znany poeta Ryszard Adam Gruchawka. Na scenie bajkopisarzowi towarzyszył radny Andrzej Miżdal... w afro. Poczucia humoru i błyskotliwości obu panom mógłby pozazdrościć niejeden artysta kabaretowy.

Od lewej: Ryszard Adam Gruchawka i Andrzej MiżdalOd lewej: Ryszard Adam Gruchawka i Andrzej Miżdalfot. GOKiS w Bolesławcu

Festyn zakończyła zabawa taneczna. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka na czele z sołtysem Dariuszem Rzepeckim, radny Andrzej Miżdal, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Nad placem przed Domem Ludowym zawisła Różowa Pantera z napisem „Bo zadarłem z sołtysem”Nad placem przed Domem Ludowym zawisła Różowa Pantera z napisem „Bo zadarłem z sołtysem”fot. GOKiS w Bolesławcu

(informacja GOKiS w Bolesławcu/ii)