Drużyny z powiatu w wyższych ligach piłkarskich

Drużyny z powiatu w wyższych ligach piłkarskich
fot. www.sxc.hu Do III ligi awansował Twardy Świętoszów. Do klasy okręgowej awans wywalczył GKS Warta Bolesławiecka. W klasie A zagrają GKS Iwiny i Twardy II Świętoszów.
istotne.pl warta bolesławiecka, gks, iwiny, twardy świętoszów

Rozgrywki piłkarskie 2009/2010 dobiegły końca. W rywalizacji dolnośląskiej dobrze zaprezentowały się drużyny z naszego powiatu. Najbardziej spektakularny był awans Twardego Świętoszów. Zespół awansował do III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Świętoszowianie jako IV-ligowy beniaminek pewnie zmierzali do wyższej ligi przez cały sezon. Zespół trenowany przez wychowanka BKS-u Bolesławiec Jakuba Wołyńskiego odniósł w całym sezonie 19 zwycięstw, 6 razy remisował i tylko 5 razy przegrał.

Jakub Wołyński zbudował silny zespół, który będąc IV-ligowym beniaminkiem pewnie awansował do III ligiJakub Wołyński zbudował silny zespół, który będąc IV-ligowym beniaminkiem pewnie awansował do III ligifot. Marcin Zabawa

Do czasu ukończenia budowy stadionu w Świętoszowie III-ligowi już wojskowi mają nadal grać na boisku w Osiecznicy. Wiadomo już, że w III lidze klub będzie miał nowego trenera. Jakub Wołyński zrezygnował z trenowania zespołu ze względów zawodowo-osobistych. Połączenie szkoleń i kursów, które będzie chciał ukończyć, z trenowaniem III-ligowego zespołu nie jest możliwe. Po prostu Jakubowi nie starczy na to wszystko czasu. Były już trener Twardego jest przekonany, że zespół poradzi sobie w III lidze. Najbliższy czas Jakub Wołyński chce przeznaczyć na zasłużony wypoczynek.

Awans Warty Bolesławieckiej, Iwin i Twardego II

W ostatnim meczu rozgrywek klasy A piłkarze GKS Warta Bolesławiecka zremisowali z Piastem Wykroty 3:3. Do awansu zespołowi z Warty brakowało jednego punktu. Ten cenny punkt udało się wywieźć z Wykrot, choć łatwo nie było. Goście przegrywali już 0:2. Do remisu udało się doprowadzić na 10 minut przed końcem spotkania. Bramki dla Warty Bolesławieckiej strzelili: Mariusz Rupa, Tomasz Hyjek i Jacek Kapecki. Dla Piasta strzelali: Piotr Krawczyk (2x) i Grzegorz Roman. Do wyższej klasy rozgrywkowej awansowały też GKS Iwiny i Twardy II Świętoszów. Od przyszłego sezonu obie drużyny będą rozgrywały mecze w klasie A.

(informacja ii)