Szef WOŚP: zebraliśmy prawie 67 tys.

Robert Dudek
fot. Krzysztof Gwizdała Bolesławianie byli hojni. Rekord zeszłoroczny pobity. Orkiestra grała dla dzieci ze schorzeniami nerek i układu moczowo-płciowego.
istotne.pl 0 wośp

Reklama

Podczas akcji w Bolesławcu zebrano prawie 67 tys. złotych (stan z 21:55). Nie policzono jeszcze wszystkich wpływów. Do tej sumy trzeba będzie doliczyć też aukcje na Allegro.

Sporą sumę zebrano na Sali Zabaw „Oli” – 1277 złotych. Wszystkie dzisiejsze wstępy zostały przekazane na rzecz Orkiestry. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy zagrać dla dzieciaków – cieszy się z przekazanej Fundacji sumy właściciel Sali Zabaw „Oli”, Kamil Giza.

Szef sztabu podkreśla hojność bolesławian. – Ludzie chętnie dawali pieniądze – mówi Robert Dudek. – Liczne imprezy były organizowane przed Finałem. Włączyły się szkoły. Dzisiaj wspaniale udała się loteria i licytacja. Podczas imprezy na bolesławieckim rynku „CarShow” zebrano około 800 złotych. Dziękuję wszystkim. Ale najbardziej jestem zadowolony z pracy sztabu i pomocy wolontariuszy – mówi szef WOŚP w Bolesławcu. – To ogromna praca organizacyjna. Niektórzy myśleli, że porwaliśmy się z motyką na księżyc.

Występ zespołu Random podczas koncertu WOŚP 2011Występ zespołu Random podczas koncertu WOŚP 2011fot. Krzysztof Gwizdała
Kilka osób na bieżąco liczyło pieniądze przynoszone przez wolontariuszyKilka osób na bieżąco liczyło pieniądze przynoszone przez wolontariuszyfot. Krzysztof Gwizdała

Impreza główna XIX Finału zorganizowana była w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Na scenie prezentowały się bolesławieckie zespoły, młodzież z MDK oraz ze szkoły tańca „Tierra Flamenca”. Była wojskowa grochówka i bigos. Swój sprzęt prezentowały i jednocześnie grały dla Orkiestry policja, straż pożarna i wojsko. Ratownicy z Żar zachęcali dzieci do zaprzyjaźnienia się z pasami ratowniczymi. Nasz portal i gazeta Istotne Informacje przygotował bajeczną podróż do Maroka. W 2011 roku na mapie Polski w Bolesławcu znów zabiło wielkie, czerwone i hojne serce.

FMS też zagrała dla WOŚP

Federacja Młodych Socjaldemokratów w Bolesławcu włączyła się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Członkowie FMS rozdawali materiały i gadżety przybliżające tematykę Unii Europejskiej. Można było też wylicytować wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowany przez europosłankę Lidię Geringer de Oedenberg. – Wyjazd został zlicytowany za 600 zł. Te pieniądze przysłużą się dobrej sprawie – mówi Paweł Zieliński, asystent eurodeputowanej.

fot. FMS

Reklama