Roztrzaskane dzbany ceramiczne na rondzie

Roztrzaskane dzbany ceramiczne na rondzie
fot. ZC "Bolesławiec" Nieznany sprawca zniszczył ceramiczne naczynia, które stały na rondzie przy Cieszkowskiego. Koszt jednego z nich to 1500 zł. Prezes Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” zapewnia, że nowe dzbany zostaną zamontowane już w listopadzie br.
istotne.pl ceramika, policja, karol stasik, wandalizm, zc bolesławiec

Ceramiczne dzbany zniszczono w nocy z 27 na 28 października. O sprawie powiadomił policję jeden z przejeżdżających tamtędy kierowców. – Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia – mówi Adriana Szajwaj, rzeczniczka prasowa bolesławieckiej policji. Śledczy rozważają różne scenariusze. – Ustalamy, czy było to celowe uszkodzenie, czy też może któreś z aut przypadkowo zahaczyło o te naczynia – dodaje rzeczniczka.

Jeśli okaże się, że do zniszczenia doszło wskutek umyślnego działania, wandalowi może grozić kara do 5 lat więzienia.

fot. ZC "Bolesławiec"

– Dzbany stały na rondzie od kilku lat. Do tej pory nikomu nie przeszkadzały – stwierdza Karol Stasik, prezes Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”. Dwa naczynia zostały roztrzaskane, trzecie zdemontowano. Koszt jednego dzbana to 1500 zł. – Ubolewam na tym, że ktoś w tak bezmyślny sposób zniszczył coś, co służyło nam wszystkim – podkreśla Stasik. – Tą drogą przejeżdża wielu turystów. Dzbany promowały nie tylko Zakłady Ceramiczne, ale również Bolesławiec.

Jak zapewnia prezes, nowe dzbany zostaną zamontowane już w listopadzie br.

(informacja ii)