Mały Ratowniczek: uczniowie z Bolesławca i Osiecznicy najlepsi

Mały Ratowniczek: uczniowie z Bolesławca i Osiecznicy najlepsi
fot. Damian Tomiak W zorganizowanych przez bolesławiecki PCK zawodach w udzielaniu pierwszej pomocy wystartowało 9 zespołów. Triumfowały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy.
istotne.pl osiecznica, pomoc, mdp, pierwsza, pck bolesławiec, sp4 bolesławiec

W sobotę, 17 października, w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się zawody udzielaniu pierwszej pomocy Mały Ratowniczek. Wzięło w nich udział 9 pięcioosobowych zespołów. W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się drużyna z SP nr 4 w Bolesławcu. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy, a na trzeciej – reprezentacja Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Świętoszowie.

Drużyna z SP nr 4Drużyna z SP nr 4fot. PCK
fot. Damian Tomiak

W kategorii gimnazjów triumfowała drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy. Drugie miejsce zajęła ekipa z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu, a trzecie – reprezentacja Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Świętoszowie.

fot. Damian Tomiak
fot. Damian Tomiak

W składach obu reprezentacji ZS w Osiecznicy znaleźli się członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. – Po raz pierwszy braliśmy udział w takich zawodach. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, czego się spodziewać – mówi portalowi IstotneInformacje.pl Damian Tomiak, szef MDP. – Ale młodzi strażacy poradzili sobie wspaniale. Po raz kolejny pokazali, na co ich stać. Jestem z nich dumny – dodaje.

Zwycięska drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w OsiecznicyZwycięska drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicyfot. Damian Tomiak

Organizatorem zawodów był bolesławiecki PCK.

(informacja PCK/DT/ii)