BKS – Kolonia 8:1

bks-mecz-kolonia-puchar
fot. istotne.pl W pierwszej rundzie Okręgowego Pucharu Polski BKS pewnie pokonał Kolonię Bolesławiec 8:1. W środę zespół Pawła Żmudzińskiego zmierzy się na wyjeździe z Piastem Wykroty.
istotne.pl 0 mecz, kolonia, puchar, bks bolesławiec

W niedzielę, 12 sierpnia, BKS Bobrzanie rozegrał mecz pierwszej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem piłkarzy ze Spółdzielczej była Kolonia Bolesławiec. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem BKS 8:1 (3:0). Trudno żeby było inaczej. Kolonia jest drużyną grającą o dwie klasy rozgrywkowe niżej. BKS ma w swoim składzie doświadczonych piłkarzy-ligowców. Jednak trzeba przyznać, że rywale BKS walczyli ambitnie i strzelili honorowego gola.

W niedzielnym meczu strzelanie bramek rozpoczął w 13 minucie Zbigniew Mastalerz, po dwójkowej akcji z Mateuszem Muchą. W 20 minucie było już 2:0. Z prawej strony boiska zagrywał Piotr Bryłkowski, zaś piłkę głową do siatki skierował Marcin Jankowski. W 42 minucie ten sam piłkarz popisał się indywidualną akcją. Minął kilku rywali i podwyższył prowadzenie na 3:0. Do końca pierwszej połowy Kolonia nie oddała żadnego strzału na bramkę BKS.

Marcin Jankowski zaliczył hat-tricka i asystował przy dwóch golachMarcin Jankowski zaliczył hat-tricka i asystował przy dwóch golachfot. Marcin Zabawa

W 46 minucie, po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu Krzysztofa Janickiego Marcin Jankowski zdobył swoją trzecią bramkę w meczu. Cztery minuty później obrońca BKS – Michał Błoński nie opanował piłki w polu karnym. Błąd natychmiast wykorzystali piłkarze Kolonii. Gola dla Kolonii zdobył Sławomir Pełdiak. W 58 minucie Zbigniew Mastalerz podwyższył na 5:1 dla BKS. W 70 minucie na 6:1 podwyższył Radosław Powroźnik. Warto podkreślić, w obu bramkowych akcjach asystą popisał się Marcin Jankowski. W 75 minucie padła najładniejsza bramka meczu. Michał Błoński huknął na bramkę Kolonii z 40 metra. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do sieci. Pięć minut później wynik spotkania ustalił Damian Kamuda. BKS – Kolonia Bolesławiec 8:1 (3:0).

Rozgrywki w klasie okręgowej zaczynają się już w środę, 15 sierpnia. Piłkarze Pawła Żmudzińskiego zmierzą się na wyjeździe z Piastem Wykroty. Początek meczu – godzina 17:00.