Spływ pontonowy na Kwisie

Spływ pontonowy na Kwisie
fot. Eryk Lewandowski Za nami impreza otwierająca sezon wodny na rzece Kwisie. Wydarzenie było inauguracją nowego szlaku wodnego.
istotne.pl zamek, kliczków, kwisa, spływ

W niedzielę, 2 maja, odbyła się impreza otwierająca sezon wodny na rzece Kwisie. Choć trasa była krótka, to obfitowała w przygody. Pełne wodowanie zaliczył starosta bolesławiecki Cezary Przybylski, który objął spływ pontonowy swoim patronatem. Przygody przydarzyły się również innym uczestnikom imprezy – można było o tym posłuchać na biesiadzie zorganizowanej na mecie w Przejęsławiu.

Kwisa nie jest zbyt trudna do płynięcia, szlak wodny jest bardzo malowniczy i różnorodny. Prawdziwy relaks odczuwa się, płynąc trasą od Kliczkowa przez Bory Dolnośląskie, tą, którą w ramach inauguracji pokonało ponad 60 osób.

Nurt w rzece jest bystry, woda czysta i obfitująca w ryby. Zamieszkują tu bobry, można też spotkać wesoło baraszkujące wydry.

Rzeka w większej części jest nieregulowana, stąd często na trasie spływu można natknąć się na zwalone pnie drzew oraz wysokie skarpy brzegów. Brzegi porośnięte są drzewami. Wzrok przyciągają głównie dęby o imponujących rozmiarach.

Dziewiczy wygląd Doliny Rzeki Kwisy zapewnia niepowtarzalne wrażenia i sprawia, że chce się tu powracać, co potwierdzili zgodnym okrzykiem wszyscy uczestnicy imprezy.

(informacja Eryk Lewandowski/ii)