Alarm bombowy w Kauflandzie

Karetka i radiowóz pod marketem Kaufland
fot. istotne.pl Przez kilka godzin bolesławiecki supermarket był zamknięty. Na szczęście żadnej bomby w Kauflandzie nie było.
istotne.pl 0 alarm, kaufland, bomba

Reklama

We wtorek (1 września) bolesławiecka policja otrzymała informację, że w supermarkecie Kaufland może być podłożona bomba. Około godziny 17:00 pracownicy i klienci zostali poproszeni o opuszczenie sklepu i parkingu. Supermarket był zamknięty przez kilka godzin. Teren sklepu został dokładnie przeszukany. Na szczęście żadnej bomby nie znaleziono. W poszukiwaniach ładunku wybuchowego brał także udział specjalnie wyszkolony do tego celu pies. Akcja zakończyła się o godzinie 21:30.

Na wszelki wypadek wezwano także karetkę pogotowiaNa wszelki wypadek wezwano także karetkę pogotowiafot. Marcin Zabawa
Policjanci pilnowali aby kierowcy nie wjeżdżali na parking przed sklepemPolicjanci pilnowali aby kierowcy nie wjeżdżali na parking przed sklepemfot. Marcin Zabawa

Ewakuacje ludzi i poszukiwania rzekomego ładunku wybuchowego odbywały się też w sklepach Kaufland w innych miastach w Polsce, m.in. w Legnicy, Opolu, Lubinie i Bielsku Podlaskim. Osoba, która groziła detonacją bomby w sieci Kaufland, nie określiła o który dokładnie sklep chodzi. Centrala sieci została poinformowana tylko o tym, że bomba ma wybuchnąć o godzinie 18:00.

Klienci i pracownicy sklepu zostali poproszeni o opuszczenie obiektuKlienci i pracownicy sklepu zostali poproszeni o opuszczenie obiektufot. Marcin Zabawa

(informacja Marcin Zabawa)

Reklama