Nie ma zagrożenia powodziowego w Bolesławcu

Nie ma zagrożenia powodziowego w Bolesławcu
fot. kemal Poziom wody w Bobrze jest wysoki, ale rzeka nie grozi wylaniem. Na terenie powiatu bolesławieckiego odnotowano tylko jeden przypadek zalania piwnicy.
istotne.pl powódź, kwisa, bóbr, rzeka

Poziom wody na rzece Bóbr jest podwyższony. Najgroźniej rzeka wyglądała przed dwoma dniami. Zdjęcia Bobru z okolic ulicy Rajskiej przysłał na adres redakcji Czytelnik Kemal. – W sobotę poziom wody w Bobrze był wysoki, ale rzeka nie wystąpiła z koryta. Od soboty sytuacja się poprawia – powiedział serwisowi IstotneInformacje.pl Grzegorz Dziadek z Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. – Sytuacja na terenie powiatu jest stabilna. Rzeki płyną w korytach. Podwyższone stany rzek spowodowane były opróżnianiem zbiorników Pilchowice i Czocha – dodał.

Przy bulwarze nad Bobrem jest mały wodospad, teraz praktycznie niewidocznyPrzy bulwarze nad Bobrem jest mały wodospad, teraz praktycznie niewidocznyfot. kemal
Woda wciąż utrzymuje się w korycieWoda wciąż utrzymuje się w koryciefot. kemal

Od czwartku w gminie Nowogrodziec obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Kwisa przekroczyła tam stany ostrzegawcze. Na szczęście poziom wody w rzece powoli opada. Na terenie powiatu bolesławieckiego nie odnotowano podtopień w rejonach rzek. Bolesławieccy strażacy wyjeżdżali tylko raz do zalanej piwnicy w Iwinach. Podtopienie nastąpiło wskutek intensywnych opadów deszczu.

Bolesławieccy strażacy przez dwa dni uczestniczyli w akcji ratowniczej w Kłodzku, gdzie sytuacja powodziowa była o wiele groźniejsza.

Reakcje czytelników

Krzysztof Wojda: Ostatnio dużo czasu spędziłem na obserwacji rzeki Bóbr... Woda podnosiła się dość szybko, ale na szczęście już opada. W kilku miejscach, gdzie normalnie prowadzą ścieżki nie było przejścia.

Rzeka BóbrRzeka Bóbrfot. Krzysztof Wojda

Przekaż istotną informację

Sygnał o stanie wody w Bobrze otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja MZ)