Niebezpieczna ulica Jeleniogórska?

Pasy przy ul. Jeleniogórskiej
fot. istotne.pl Przy targowisku piesi nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, przekraczając ulicę w miejscach niedozwolonych. O wypadek nietrudno.
istotne.pl 0 bezpieczeństwo, ulica, sm bolesławiec, ul. jeleniogórska

Reklama

O nagłośnienie sprawy poprosiła nasza Czytelniczka, która w mailu do redakcji napisała: „Zwracam uwagę na bardzo niepokojące zjawisko, jakie ma miejsce na ulicy Jeleniogórskiej (obok targowiska). Mam wrażenie, że [...] lada dzień tam ktoś zginie pod kołami samochodu. Piesi chodzą, jak chcą”. I dodała: „Pasy są trochę dalej, ale oni [piesi – przyp. red.] pchają się na siłę pod koła samochodu. Taki wypadek będzie lada dzień, czuję to”.

Miejsc, gdzie piesi nagminnie przebiegają przez jezdnie, nie zważając na oznakowanie, jest wiele. Strażnicy miejscy najczęściej interweniują w pobliżu marketów przy ul. Chrobrego i al. Tysiąclecia oraz... przy ul. Jeleniogórskiej.

– Na tej ulicy są pasy, tyle że ludzie często skracają sobie drogę – mówi portalowi IstotneInformacje.pl Kamila Chalewicz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bolesławcu. – Sama byłam świadkiem, jak kobieta z wózkiem przebiegła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Dorosły bierze odpowiedzialność za siebie, ale kiedy naraża też dziecko, trudno nazwać to inaczej niż brakiem wyobraźni.

Ulica Jeleniogórska jest jednym z miejsc, gdzie piesi nagminnie przebiegają przez jezdnie, nie zważając na oznakowanieUlica Jeleniogórska jest jednym z miejsc, gdzie piesi nagminnie przebiegają przez jezdnie, nie zważając na oznakowaniefot. Gerard Augustyn

Za przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym grozi 50 zł mandatu. Nie wszystkich jednak to odstrasza. – Zawsze mamy wybór – podkreśla Kamila Chalewicz. – Możemy przekroczyć ulicę w bezpiecznym miejscu albo narazić się na niebezpieczeństwo.

(informacja ii)

Reklama