Niebezpieczna ulica Jeleniogórska?

Dyskusja dla wiadomości: Niebezpieczna ulica Jeleniogórska?.


 • Mała czarna (AN0sA6), 2009-06-12 14:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawda, aż chce się napisać: święta! Jeżdżę tamtędy często i już sobie wkalkulowałam w imię zasady ograniczonego zaufania, że trzeba zwolnić i uważać na latających po drodze i nieprzytomnych emerytów. Jak mówił mój znajomy, po prostu ludziska chcą odciążyć ZUS. Dobry naród.

 • Kuba (ej7j16), 2009-06-12 14:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zawsze znajdzie się jakaś a'społeczny element któremu to będzie przeszkadzać. Niech zrobią pasy te parę metrów bliżej i wszystko będzie ok. Chyba ta "czytelniczka " zapomniała co się działo gdy nie było tego placu do parkowania, więc przypomnę: Nasza "dzielna straż miejska " szalała wokół targowiska wypisując mandaty za parkowanie. Więc teraz ja alarmuję redakcję: Potrzebny jest nowy, duży parking, właściwie oznakowany, najlepiej z monitoringiem SM ( na wypadek gdyby autko zginęło) w bliskim sąsiedztwie lub na samym rynku. Czytelniczka jest chyba kierowcą z ciężką nogą, który trąbi bo mu staruszek na pasach za wolno przechodzi. Przypomnę że nie tak dawno był śmiertelny wypadek na ul. Jeleniogórskiej i nie był on z winy pieszej, która przechodziła prawidłowo po pasach lecz z winy kierowcy który pędził od strony Jeleniej. I w tym miejscu znów alarmuję: Potrzebny jest fotoradar na ulicy Jeleniogórskiej.

 • Mała czarna (AN0sA6), 2009-06-12 14:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kuba. Zwolnić obowiązkowo. Zgadzam się, ale pasy niczego ie rozwiążą, chyba, że zamalujemy tam nimi ulice od Biedronki do szpitala. Bo ludzie dokładnie na tym odcinku latają po drodze, jak te Latające Holendry.

 • Tosik (AwkZhG), 2009-06-12 14:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nasi zach. Sasiedzi problem z wydeptanymi sciezkami w parkach rozwiazali w ten sposob, ze w miejscach wydeptanych sciezek zakladali alejki. Moze to tez pomysl na ulice jeleniogorska aby dostosowac lokalizacje przejsc dla pieszych do ich potrzeb. Pozdrawiam z dd.

 • En (AN0Znk), 2009-06-12 15:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Barierki, łańcuchy... to mogłoby pomóc (kobieta z dzieckiem w wózku nie będzie miała raczej szans tej przeszkody przeskoczyć), ale znowu kto takie coś sfinansuje?

 • W (AtPGct), 2009-06-12 15:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To prawda że ludzie przechodzą przez ulicę jakby byli w Krasniku na ulicy gdzie samochód przejeżdza co kilka min. Ale zauważam też tendencję Bolesławieckich kierowców -- po co się zatrzymywać przecież paliwo drożeje. Przez pasy żeby przejść trzeba mieć duużo szczęścia albo odwagi :).

 • Xxx (AtPxDS), 2009-06-12 15:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Temat na czasie hehe przeciez od kilku lat tam tak ludzie chodzą a rapotem sensacje robicie i staracie sie rozwiazac problem przeciez bylo jest i bedzie tak jak teraz wiec po co tyle krzyku.

 • Reklama

 • Przechodzień (A54mjd), 2009-06-12 16:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na załączonych zdjęciach nie widzę żadnych pieszych, więc co tu pitolicie, hihi.

 • Hegemon, 2009-06-12 18:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam pytanie do redakcji oraz czytelniczki: ). Problem niewłaściwego "przekraczania" jezdnii przez pieszych rzeczywiście dotyczy ulicy Jeleniogórskiej? Czy może chodzi o ulice Komuny Paryskiej/Garncarska?

 • M (AtPxQ6), 2009-06-12 19:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Doprowadzić parking na targowisku do stanu używalności, to nie będą parkować na mleczarni i tym samym nie będą chodzić przez ulice.

 • Franczesko, 2009-06-12 20:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiem że kolejnym problemem jest brak zatoczki autobusowej, od strony targowiska. Gdy stoi na przystanku autobus, jedynym wyjściem jest przejazd po podwójnej ciągłej :/
  Po drugie gdy zacznie się budowa w miejscu byłej mleczarni to problem z pieszymi się skończy.

 • Pixar (AtPyTC), 2009-06-12 21:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego firma z sopotu ktora jest wlascicielem terenu nie ogrodzi tego lewego parkingu czytelniczka ma calkowita racje donoszac obywatelsko Sam osobiscie mialem nagrac krotki filmik z pielgrzymek tam sie odbywajacych na rynek. To jest jak lepsza gra komputerowa na ktorej trzeba autem omijac ludzi. A najlepsze sa starsze mohery ktore prosto z wizyty w poradni szpitalnej leca na ryneczek, bedac jeszcze na terenie szpitala poruszaja sie powoli ociezale kulejac, ale juz za posesja probujac przedostac sie na upragnione zakupy zdrowieja i wrecz wbiegaja na jezdnie nie patrzac czy coos jedzie.

 • PluszanyMiś (ANx1zu), 2009-06-13 07:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Piesi chodzą różnie przy Jeleniogórskiej ale dlaczego droga czytelniczka pomija fakt jak jeżdżą kierowcy przy ulicy Komuny Paryskiej? Wyjazd z targowiska opatrzony jest znakiem nakazu skrętu w prawo - 50% kierowców nic sobie z niego nie robi i z piskiem opon wjeżdża na przejście dla pieszych. Są takie dni kiedy trzeba stać 2 -3 minuty na chodniku iczekać aż jakiś nie wiejski kierowca zlituje się i wpuści na przejście dla pieszych. Faktycznie jest potrzeby w tym miejscu stały dozór policyjny i dla pieszych i dla kierowców! Kilka nieszczęść jakie były na tym przejściu dla pieszych nie spowodowało żadnych widocznych ruchów ze strony władz miasta. Zbliżają się wybory więc podejrzewam zintensyfikowanie działań prewencyjno - reklamowych.

 • Jak widać wypowiadaja się tu piesi i kierowcy i każdy z nich ma swój słuszny punkt widzenia z tym że:Przypadek ul. Jelenigórskiej jest dość dziwny bo to kierowcy przebiegaja na drugą stronę bo chwile wcześniej zaparkowali swoje auto na dzikim parkingu :D. Pieszy albo przejdzie na światłach albo jak przjedzie autobusem to obok przystanku też są pasy prowadzące na rynek. Więc kierowcy sami sie proszą o to aby zostały poustawiane wszelkaie zakazy wcale nie ułatwiajace życia.Pozdrawiam

 • Taki tam (ANI7T4), 2009-06-14 13:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam sie z opinią autora tego problemu, są momenty ze o maly wlos nie dochodzi do tragedi... a te okropne mochery pchaja sie jak swinie na rzez, pod kola... hm.

 • 1
 • 2

Reklama