Pierogi – najpopularniejsze danie w naszym powiecie?

Pierogi – najpopularniejsze danie w naszym powiecie?
fot. Gerard Augustyn Wielkim sukcesem okazała się tegoroczna edycja Festynu Pierogowego, która odbyła się w podbolesławieckiej Dąbrowie. Najsmaczniejsze pierogi przygotowały gospodynie z Łazisk.
istotne.pl festyn, koncert, pieróg, dawid rajfur, gokis bolesławiec

Tegoroczny Festyn Pierogowy odbył się w niedzielę 7 czerwca w Dąbrowie Bolesławieckiej. Amatorów mącznych przysmaków, podobnie jak w ubiegłych latach, nie brakowało. Można zaryzykować stwierdzenie, że pierogi to ulubiona potrawa powiatu bolesławieckiego. Stali bywalcy imprezy już zdążyli się przekonać, że aby skosztować tych najsmaczniejszych, nie warto zwlekać z przyjazdem do ostatniej chwili.

Natalia ŻebrowskaNatalia Żebrowskafot. Gerard Augustyn

Na szczęście pogoda dopisała. Mieszkańcy naszego powiatu licznie zgromadzili się na boisku sportowym w Dąbrowie. Na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły. Można było zobaczyć występy uczniów miejscowej szkoły podstawowej, Natalii Żebrowskiej, zespołu Żeliszów, Agnieszki Miszkiewicz, grupy wokalnej z MDK w Bolesławcu i Dawida Rajfura.

W dorocznym konkursie na najsmaczniejsze pierogi ruskie zwyciężyły gospodynie z Łazisk. Drugie miejsce zajęły panie z Żeliszowa, a trzecie – gospodynie z Nowej Wsi.

Jak przygotować najpyszniejsze pierogi? – Najważniejsza jest prostota – tłumaczy Kamila Rygiel, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łaziskach. – Sprawdzone receptury naszych babć to najlepsze receptury.

Dodatkowymi atrakcjami festynu były: pierogowy quiz, konkurs jedzenia pierogów i ich wyrabiania. W tym ostatnim zwyciężył pan Roman z Krępnicy.

Nie zabrakło też sportowych emocji. Uczestnicy imprezy wzięli udział w wyścigu pierogowym (każdy z zawodników miał na sobie strój przypominający pieróg).

Zespół ŻeliszówZespół Żeliszówfot. Gerard Augustyn
Nagrody w konkursie na najsmaczniejsze pierogi wręczali: wicestarosta Stanisław Chwojnicki (pierwszy z lewej) i wójt Kazimierz Gawron (pierwszy z prawej)Nagrody w konkursie na najsmaczniejsze pierogi wręczali: wicestarosta Stanisław Chwojnicki (pierwszy z lewej) i wójt Kazimierz Gawron (pierwszy z prawej)fot. Gerard Augustyn
W czasie niedzielnego festynu odbył się m.in. wyścig pierogówW czasie niedzielnego festynu odbył się m.in. wyścig pierogówfot. GH
W konkursie robienia pierogów zwyciężył pan Roman z KrępnicyW konkursie robienia pierogów zwyciężył pan Roman z Krępnicyfot. Gerard Augustyn
Agnieszka MiszkiewiczAgnieszka Miszkiewiczfot. Gerard Augustyn
Na scenie zaprezentowała się także grupa wokalna z MDK w BolesławcuNa scenie zaprezentowała się także grupa wokalna z MDK w Bolesławcufot. Gerard Augustyn
Dawid RajfurDawid Rajfurfot. GOKiS w Bolesławcu

Festyn zakończyła zabawa taneczna. Portal IstotneInformacje.pl był wyłącznym patronem internetowym imprezy.

(informacja ii)