Długo oczekiwany chodnik

Długo oczekiwany chodnik
fot. Czytelnik W liście otwartym z 2010 starosta obiecywał przeprowadzenie szeregu inwestycji drogowych, w tym budowę chodnika przy ul. Słowackiego w Nowogrodźcu. Czytelnik pyta, kiedy obietnica zostanie zrealizowana.
istotne.pl zgorzelec, chodnik, powiat bolesławiecki

W maju 2010 roku ukazał się list otwarty Cezarego Przybylskiego do mieszkańców miasta i gminy Nowogrodziec. Starosta obiecał m. in. przebudowę drogi w Czernej, remont drogi w Gościszowie, budowę zatok autobusowych i chodnika przy drodze w Wykrotach oraz budowę chodnika przy ulicy Słowackiego w Nowogrodźcu.

W liście starosta zapewniał, że dołoży wszelkich starań, by za kilka miesięcy mieszkańcy wymienionych miejscowości mogli używać nowych jezdni i chodników. Nasz czytelnik w liście do redakcji napisał: „Dwa lata prawie minęły, a chodnika nie ma. Czy szanowny pan Starosta zamierza dotrzymać obietnicy? Wysłałem list z prośbą o wyjaśnienie. Odpowiedzi nie otrzymałem”.

Ulica Słowackiego w Nowogrodźcu nie ma chodnika, jego budowa uzależniona jest od uzgodnień Starostwa i gminy NowogrodziecUlica Słowackiego w Nowogrodźcu nie ma chodnika, jego budowa uzależniona jest od uzgodnień Starostwa i gminy Nowogrodziecfot. Czytelnik

Rzeczniczka Starostwa odpowiedziała, że starosta obiecywał przeprowadzenie szeregu inwestycji i remontów, jeśli gmina Nowogrodziec udzieli poparcia finansowego według sprawdzonej już zasady „pół na pół”. Dotychczas przebudowano drogę w Czernej, zbudowano chodnik przy drodze w Gierałtowie oraz zbudowano zatoki autobusowe i chodnik przy drodze w Wykrotach.

– Na bieżący rok Starostwo zaplanowało remont drogi w Gościszowie – odpowiada rzeczniczka Katarzyna Biegasiewicz-Mularczyk. – Budowa chodnika przy ulicy Słowackiego w Nowogrodźcu jest inwestycją ujętą w planie Zarządu Dróg Powiatowych. To oznacza, że jest na liście do zrobienia w ciągu 2-3 lat. Inwestycje są planowane według priorytetów gminy, to co jest ważniejsze, wykonywane jest szybciej – dodaje Biegasiewicz-Mularczyk.

(informacja: Grażyna Hanaf)