Zmarła Jolanta Ajlikow-Czarnecka

Zmarła Jolanta Ajlikow-Czarnecka
fot. B.org „Wymagający nauczyciel”, „wspaniały duchowy przewodnik”, „siostrzana dusza” – tak o zmarłej Jolancie Ajlikow-Czarneckiej mówią jej uczennice i przyjaciółka. Pogrzeb znanej bolesławianki odbędzie się w przyszłym tygodniu.
istotne.pl jolanta ajlikow-czarnecka

Jolanta Ajlikow-Czarnecka była artystką, wieloletnim pedagogiem i metodykiem. Kochała sztukę i zwierzęta. Była mentorem dla wielu bolesławian. W latach 1970-92 pracowała w I Liceum Ogólnokształcącym. Do niedawna prowadziła własną szkołę, w której kształciła kandydatów na uczelnie artystyczne.

„Była wymagającym nauczycielem, ale dawała z siebie bardzo dużo” mówi Katarzyna Żak, była uczennica, a obecnie wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego. „Pomagała ludziom rozpościerać skrzydła. Była wspaniałym duchowym przewodnikiem w wielu życiowych sprawach” mówi Anna Bober-Tubaj, obecna dyrektorka Muzeum Ceramiki, również uczennica profesor Czarneckiej. „Byłyśmy jak siostry. Miałyśmy podobne odczucia. Jej strata jest ogromnym bólem dla mnie, jak pewnie dla wielu ludzi, którzy ją znali. To wielka strata dla miasta.” mówi wieloletnia komisarz Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich, Krystyna Gay-Kutschenreiter.

Jolanta Ajlikow-Czarnecka zmarła w piątek w bolesławieckim szpitalu, po ciężkiej operacji. Pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w Warszawie.

Potal Boleslawiec.org składa kondolencje rodzinie Jolanty Ajlikow-Czarneckiej.

(informacja KG)