Wkrótce rozpocznie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej

Wkrótce rozpocznie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej
fot. B.org Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 30 czerwca. Cykliczna impreza, organizowana przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury, odbędzie się po raz siódmy.
istotne.pl festiwal, koncert, jutrzenka, bok - mcc

Festiwal odbędzie się na placu Ks. Jerzego Popiełuszki. Na potrzeby imprezy powstanie tam "przystanek Martyniec", zaaranżowany przez koła gospodyń wiejskich oraz zespoły folklorystyczne. Już od godz. 10:00 powstawać będą domostwa – "Jutrzenka", "Bośnia", "Tomin", "Zagroda Pod Złotym Kłosem", "Kunowa", "Jurkowo", "Tylinów", "Laskowice" i "Nad Kwisą". W każdym z nich prezentowany będzie folklor krajów byłej Jugosławii. Domostwa przygotują różne pokazy, takie jak: wykonanie ciasta na pitę, gotowanie zupy gulaszowej i paprykowej, przygotowanie rakiji czy też pećenicy na ognisku. Pokazom towarzyszyć będzie parterowa scena, na której tańczyć i śpiewać będą zespoły folklorystyczne, kultywujące na terenie naszego powiatu tradycje bałkańskie, a także zespoły z regionu lubuskiego. Imprezę poprowadzi aktor – Stanisław Sielicki.

O godz. 18:00 zapraszamy na koncert festiwalowy. Z tegorocznym festiwalem wiąże się jubileusz 60-lecia zespołu Pieśni i Tańca "Jutrzenka". Koncert poświęcony będzie własnie "Jutrzence". Wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec". Koncert zakończy wspólna zabawa z zespołem "Balkan Folk Acoustic". Imprezę rejestrować będą dziennikarze Radia Zachód z Zielonej Góry z redakcji programów folklorystycznych.

Jednocześnie informujemy, że centrum miasta w dniu 30 czerwca nastąpią ograniczenia w ruchu drogowym (wyłączony zostanie odcinek ulicy Karola Miarki od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. A. Asnyka).

(informacja BOK/GA)