Strażacy uratowali tonącego człowieka

Strażacy uratowali tonącego człowieka
fot. B.org Mężczyzna nie mógł wydostać się z rzeki. Noga utkwiła mu między kamieniami. Uratowali go bolesławieccy strażacy.
istotne.pl top bolesławiec, straż pożarna, wiadukt, się

Do wypadku doszło w środę późnym wieczorem. Po godz. 22:40 strażacy odebrali wiadomość, że w rzece pod wiaduktem kolejowym w odległości około 10 metrów od brzegu jest mężczyzna, który nie może wydostać się z wody. Zauważyła to dziewczyna, która szła wzdłuż Bobru i to ona zadzwoniła po pomoc. Jak się okazało, noga mężczyzny utkwiła między kamieniami.

Strażacy, ratownicy pogotowia ratunkowego i policjanciStrażacy, ratownicy pogotowia ratunkowego i policjancifot. S. Łasocha

Na ratunek ruszyli strażacy. Ratownik Dominik Sługocki podpłynął do mężczyzny, przywiązał go linką, po czym zanurkował, by uwolnić nogę tonącego. Udało się. Mężczyznę wyciągnięto na brzeg. Stwierdzono u niego objawy hipotermii oraz skręcenia nogi w stawie kolanowym.

„Akcja ratunkowa wyglądała bardzo poważnie. Nurt rzeki był silny, a woda bardzo zimna. Mężczyzna długo by nie wytrzymał” powiedział portalowi Boleslawiec.org Sylwester Łasocha, strażak uczestniczący w akcji.

Uratowany mężczyzna w kocu i strażakUratowany mężczyzna w kocu i strażakfot. S. Łasocha

Poszkodowanego mężczyznę karetka zabrała do szpitala. Jak doszło do wypadku, tego na razie nie wiemy.

(informacja S. Łasocha/ KG)