Lekarz Piotr Demarczyk został zawieszony

Dyskusja dla wiadomości: Lekarz Piotr Demarczyk został zawieszony.


 • dottore (AN0r0O), 2007-06-15 11:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  do ani i popiska... Jesteście napastliwi, niesprawiedliwi i nierzetelni. Wytwarzacie przekonanie, że lekarze rodzinni nie chca pracowac, nie chcą diagnozowac i masowo wysyłaja swoich pacjentów do szpitala. To oczywista nieprawda. Przypominam, ze istnieje wolny wybór lekarza POZ i niezadowolony, czy traktowany tak instrumentalnie pacjent po prostu odejdzie do innego lekarza rodzinnego, a tych w naszym mieście jest przeciez duzo. Poza tym, w sytuacjach nagłego pogorszenia zdrowia - urazy, wypadki, pacjenci maja prawo bez skierowania udać się do Poradni Chirurgicznej czy na Izbę Przyjeć Szpitala - do 24 godzin od powstania urazu. Oczekujecie od lekarzy rodzinnych zbyt wiele w stosunku do tych 6 złotych polskich/miesiąc, jakie oni otrzymuja od NFZ na całościową opieke nad pacjentem. Przy tym stopniu oczekiwań diagnostyczno-terapeutycznych bez dodatkowych srodków lub współpłacenia sie nie obejdzie. Z ostatniej chwili - Dolnosląski NFZ planuje od poczatku 2008r. wprowadzenie 24 godzinnej pracy lekarzy rodzinnych - swiątek, piątek.Lekarze dostana za to 80 groszy/m-c od kazdego zapisanego do nich pacjenta. No to bedziemy miec powtórkę z rozrywki i kolejna grupa lekarzy właczy sie do protestu. Na naszych oczach kończy się komunistyczny sen o tzw. bezpłatnej, publicznej słuzbie zdrowia... lato bedzie gorące tego roku!

 • popisek, 2007-06-15 12:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  dottore......masz w zupełności rację odnośnie wyboru lekarza rodzinnego...nie generalizuje i nie mówie o ogóle lekarzy........bo oki nie wszyscy tak postępują.......ale niestety co jest smutne wiekszośc lekarzy tak robie....jeśli jestes z tego srodowiska .....to wiesz o czym pisze napewno. Oczywiscie są lekarze z powołaniem, a nie tylko mianowaniem. Ostatnio miałem okazje się przekonać co do tego. Jednego dnia wyszłem z przychodni zdulwersowany obsługą..i z bólu faktycznie poszedłbym do szpitala bo innego wyjscia mogło nie byc, ale mój upór na to nie pozwolił. I nie bede przywoływać tu nazwisk......bo nie wolno, ale w koncu trafiłem do lekarza (nowego w mojej przychodni) który zbadał, posłał na badania i zdiagnozował. tylko dlaczego nie zrobił to ten pierwszy????????? i jak widzisz nie tylko ja mam takie zdanie..co do "powołania" coniektórych lekarzy.........pozdrawiam

 • Jan (AN0kaY), 2007-06-15 12:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zastanawiam się jak w dzisiejszych czasach przyjmuje się do tak odpowiedzialnej pracy jaką jest lekarz - kogoś kto nie ma kfalifikacji.Po co jest ten centralny rejestr lekarzy i dla kogo on jest.Myślę, że to brak kompetencji dyrektora szpitala lub zbyt lekkie traktowanie zatrudnionych już w tym szpitalu spowodowało takie zamieszanie. Ale napewno jest nauczka dla Pani Fuchs.Pozdrawiam

 • skorek (eSxbP9), 2007-06-15 13:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Obejrzałem wypowiedź pani dyrektor i rzygać mi się chce. Łże. Broniła hochsztaplera jak lwica młodych. Nie docierało do niej, że już w poprzednim miejscu pracy ten pan miał wątpliwą reputację. Poza tym dokumenty są wtedy wiarygodne, gdy są potwierdzone, a osoby odpowiedzialne za to - tego akurat nie zrobiły.Moim skromnym zdaniem pani dyrektor już wystarczająco się skompromitowała fundując tej nieszczęsnej instytucji jako dyrektorów do spraw lecznictwa najpierw kompletnie niekompetentną panią psychiatrę a teraz specjalistę chirurgii głowy i szyi. Aż strach pomyśleć kto będzie następny...Inną kwestią są konsekwencje finansowe podjętych działań restrukturyzacyjnych, bo mam poważne wątpliwości co do ich rentowności (np. stworzenie dodatkowego etatu lekarskiego na Izbie Przyjęć, przesunięcie kierowców pogotowia do ekipy transportowej i zatrudnienie ratowników - kierowców na kontrakt - pomijam tutaj humanitarny aspekt tej sprawy, gdzie wielu z tych "starych" kierowców zostawiło w tym szpitalu kawał swojego życia, niektórzy z nich są bardzo blisko emerytury; itp. itd.).Pozostaje jeszcze jedna kwestia - pani dyrektor nie działa w pojedynkę, albowiem jej stanowisko zależne jest od starostwa, a pan starosta w dniu wczorajszym stwierdził, że władze samorządowe nie wpływają na prowadzoną politykę kadrową. Jednym słowem stara się odsunąć od siebie ewentualną odpowiedzialność za niepowodzenie restrukturyzacji. W razie czego kozioł ofiarny już jest (dyrektorka), a teraz trzeba sprawie po cichu ukręcić łeb zanim eksploduje fetorem. Innymi słowami - mydlenie oczu.

 • jeżyk (eOFsBp), 2007-06-15 13:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Moim skromnym zdaniem pani dyrektor już wystarczająco się skompromitowała fundując tej nieszczęsnej instytucji jako dyrektorów do spraw lecznictwa najpierw kompletnie niekompetentną panią psychiatrę a teraz specjalistę chirurgii głowy i szyi. Aż strach pomyśleć kto będzie następny..."Duże emocje w wypowiedzi-zgłoś się jako kandydat-jeśli tak dobrze znasz się "w temacie" i innym zarzucasz niekompetencje.

 • Obserwator (AN0mMI), 2007-06-15 15:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli odsuwa się od stanowiska tak kompetentną, wrażliwą i uczciwą osobe jak Pani Grazyna Bomba - to zostaje tylko ludzki chlam. Żałość i jeszcze raz żałość !!!!!!!!!!!!

 • keram (AreOgl), 2007-06-15 17:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  przecież w tym polskim lecznictwie to komuna aż piszczy i żadne nawet 60% z budżetu państawa nie pomoże. co najwyżej zamiast wilii będą pałace a zamiast bryk za 50 - 200 kawalków będa za 2-3 mln.i będzie to jeszcze niezwykle uczenie i uczciwie tlumaczone o wysypie ciotek w ameryce.Kalisza ( jest obecnie dyrektorem przy 1000lecia)wysiudali natychmiast gdy na poważnie wziął sie za naprawianie bagna.po nim już różni doprowadzili do zwielokrotnienia długu ( obecie 30 miln przy 7 z przed lat)za to trwanie szamba odpowiadają kolejne władze starostwa, które gdy trzeba było podejmować męśke decyzje chowały głowy i ogonki.i żadni kolejni dyrektorzy nic z tym bolesławieckim grajdołem nie zrobią, nie ma woli ani władz ani tem bardziej środowiska lekarskiego.jakieś dyzury, poddyżury, naddyzury, djabli wiedzą co jeszcze.a do roboty na 8 czy 12 godzin i za to kasa 5 - 7 tys na łapę. iżadnych kombinacji pozazakładowch.jest ogromna rzesz porządnych lekarzy i chwała im za to, ale jest też klika cwaniaków kręcących się koło kasy państwowej i prywatnej łapówy) i to jest fakt.

 • ania (eOFtgc), 2007-06-15 18:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "keram" to jak wyjaśnisz sytuacje wszystkich szpitali na dolnym śląsku-bo te mają 1/5 całkowitego zadłużenia szpitali w kraju?

 • keram (AreOgl), 2007-06-15 18:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  to wcale nie znaczy, że te szpitale o taką kwotę zdlużenia wykonywaly więcej operacji czy zabiegów.wiem natomiast, że w bolcu nikt na poważnie nie waiął się za ten szpital, starostwo już jakieś 5-6 lat temu dalo tyłka w sprawie naprawy sytuacji w szpitalu.w " naszym szpitalu nie uświadczysz regulatora ciepła przy kaloryferach, na salach zaduch ( w zimie) okna nie mozna otworzyć bo przeciąg a kasa za ciepelko plynie. ciekawe czy doktorki też tak hajcują u siebie za własne pieniądze.

 • ania (eOFtnW), 2007-06-15 20:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  wbrew twym informacjom za wiele świadczeń kasa a potem fundusz - nad limitowych nie zapłacił. i w tym roku oprócz pewnych procedur ratujących życie nie zapłaci.Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie?bo Twoje:"to wcale nie znaczy, że te szpitale o taką kwotę zdlużenia wykonywaly więcej operacji czy zabiegów .."---niestety mija się nieco z prawdą.aA sprawa audytu cieplnego to koszt minimalny w stosunku do wyceny i zapłaty za świadczenia.Pozdrawiam

 • ania (eOFtnW), 2007-06-15 20:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "naszym szpitalu nie uświadczysz regulatora ciepła przy kaloryferach, na salach zaduch ( w zimie) okna nie mozna otworzyć bo przeciąg a kasa za ciepelko plynie."----------------bo wszystko idzie na leki i na sprzęt-a co zostanie,/a musi zostać/ na spłatę wierzycieli.o inwestycjach zapomnij-tak płaci NFZ :zyrknij na sąsiednie szpitale ,które pewnie wychwalasz nie znając prawdy: Lwówek pada/2chirurgów/,Lubań-kłopotliwa spółka,Zgorzelec-pada mit o dobrym zarządzaniu/zmiana układu sił/,Szprotawa -dogorywa!I byś miał troszkę do myślenia-te same procedury są w róznych częściach kraju płacone niejednakowo!A podobno jesteśmy w tym samym kraju.Do przemyśleń.Ponownie pozdrawiam-bo myślę ,że chcesz poznać prawdę-a nie powtarzać "gadanie w maglu"

 • keram (AreOgl), 2007-06-15 21:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  nie winie za wszystko co zle lekarzy i personel. uwazam tylko,że bez generalnych zmian w " przedsiębiorstwie leczniczym" nie ma szans na wyprowadzenie uzdrowienia w szpitalach i calej instytucji. żadna kasa niepomożę ( jak woda na saharze wylewana choćby cysternami)wszędzie w ramach " prywatyzacji" zwalniano po 30 - 70% załug, tysiące zniknęlo z mapy wogóle.jak się tylko myśli o zamknięciu jakiegoś szpitala czy chocby procentowych zwolnieniach to krzyk na cały swiat.Niemcy liczą ponad 80 mln. ludzi. ile tam jest lekarzy.to, że poliycy kręcą tą instytucją jak wiatraczkiem dla dziecka to fakt.przecież lekarze moga powiedzieć, że np. trzeba sprywatyzować część szpitali.ide do dentysty na ubezpieczenie i na koniec zabiegu dostaję pytanie czy plomba z ubezpieczenia czy doplacę 70- 100 zl za prywatną ... paranojazgadzam się z tobą co do "mijam nieco się z prawdą" ale to nieco to też kasa i trzeba ją mieć w poważaniupozdrawiam

 • ania (eOFt9g), 2007-06-15 21:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  troszke uciekłeś z pytania> O jakich generalnych zmianach piszesz?Prosze odpowiedz ,by to miało związek z wcześniejszymi postami?

 • ania (eOFt9g), 2007-06-15 21:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  do przemyśleń : w szpitalu który oceniasz na początku 2000 roku pracowało około 1000 0sób,a mamy 2007 i ich liczba to nieco ponad 300 /a może nieco niżej/.To jak myślisz ,gdzie jeszcze on może poszukać oszczędności?

 • ania (eOFt9g), 2007-06-15 21:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "przecież lekarze moga powiedzieć, że np. trzeba sprywatyzować część szpital"-----------kto może powiedzieć?????.Popatrz na to co dzieje się w mediach